Екс-чиновнику Черкаської ОДА винесено підозру за переплату 3,8 млн. грн.

Колишньому директору Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської ОДА Олександру Криворучку оголошено підозру за переплату 3,87 млн. грн. на закупівлі квартир для членів сімей загиблих в АТО.

Як повідомляють у секторі комунікації поліції Черкаської області, результати експертиз підтвердили, що вказані квартири були придбані за завищеними цінами. Екс-директору повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частині 2 статті 367(Службова недбалість – позбавлення волі від 2 до 5 років)

Відзначимо, що процес юридичної ліквідації департаменту розпочався ще під час закупівлі квартир зазначеним департаментом. Так розпорядженням голови Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком 2 листопада 2015 року було підписано розпорядження за номером 553 про зміни в структурі Черкаської ОДА, в ньому зокрема зазначалося і про юридичну ліквідацію даного департаменту.

Нагадаємо, що наприкінці 2015 року Черкаська ОДА без конкурсу придбала 20 квартир для сімей загиблих та скалічених учасників АТО. 16 квартир були придбані в новобудові у ТОВ «Кварц-2000». Як вдалося тоді встановити в ході журналістського розслідування квартири куплялися по зростаючій ціні яка була вище ринкової.

У січні 2016 року після того як розгорівся справжній скандал було відкрито кримінальне провадження за частиною 5 статті 191 ККУ (привласнення розтрата майна в особливо великих розмірах, позбавлення волі від 7 до 12 років) тоді слідчі підозрювали що посадовці ОДА діяли у змові з представниками ТОВ «Кварц-2000» (входить до бізнес-інетересів колишнього депутата облради від Партії регіонів).

Сам Криворучко під час розпалу скандалу заявляв, що квартири придбано в рамках закону.

На сьогодні справу перекваліфіковано на «службову недбалість» на звільненого директора департаменту.
 

Останні новини