Екологічна прокуратура нагадала, що вона існує, але цим пляж Соснівки черкащанам не повернеш

Черкаська міжрайонна екологічна прокуратура нарешті звернула увагу на забудову пляжу Соснівки і оприлюднила інформацію, що буде діяти «жорстко і ефективно». Приводом до різкого занепокоєння будівництвом, яке доречі триває вже не один рік, стали повідомлення у ЗМІ.

Однак наше видання більше року тому піднімало дану тему, навіть тоді губернатор Сергій Тулуб, обіцяв розібратися. Також бідкалися тоді, що не можуть нічого зробити і депутати тоді ще проодаричевської більшості. Але забудова не те, що не припинилася, вона продовжується. 

За інформацією прокуратури згідно офіційних даних Черкаського міського управління Головного управління Держсанепідслужби в Черкаській області, ця територія не входить до складу «Соснівського пляжу» та офіційно не має статусу пляжу, як об’єкту благоустрою в контексті Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Проте, факт правомірності будівництва та обмеження доступу громади міста до річки Дніпро на вказаній території на даний час є предметом перевірки Черкаської міжрайонної екологічної прокуратури.

Установлено, що земельна ділянка надана Черкаською міською радою у довгострокову оренду приватному підприємству ще у 2006 році, як частина прибережної захисної смуги річки Дніпро, для організації короткочасного відпочинку населення, без права капітального будівництва. Проте, побудовані на ній об’єкти свідчать про недотримання умов договору.

Слід зазначити, що і рішення Черкаської міської ради про надання земельної ділянки в оренду, і договір оренди земельної ділянки, за позовами прокурора міста Черкаси протягом 2010 – 2011 років адміністративним та господарським судами визнані незаконними. Разом з тим, за наслідками перегляду вищестоящими судами спірні рішення Черкаської міської ради і договір оренди залишено діючими.

Вивченням рішень судів встановлено, що підстави за якими залишено в силі незаконні рішення міської ради і договір оренди мають формальний характер та по суті не вирішені.

За таких обставин міжрайонною екологічною прокуратурою із залученням контролюючих органів проводиться перевірка. За її результатами буде вжито весь комплекс заходів, передбачених законом, у тому числі і кримінально-правового правового характеру.

Крім того, вирішується питання щодо пред’явлення нового позову, яким буде остаточно зупинено будь-яке незаконне будівництво на спірній земельній ділянці, а сама ділянка повернута територіальній громаді.

Очевидно, що питання так і не буде вирішено, хіба прокурори будуть забороняти зубудову тим з чиїх рук живуть.

 

Останні новини