Користувацький вхід

Екоінспектор у відпустці серед ночі гнався за порушником, щоб стягнути хабара

Екологічний інспектор Державної екологічної інспекції в Черкаській області серед ночі переслідував порушника щоб стягнути хабара, а в результаті отримав обвинувальний вирок суду. 

Про справжні перипетії трилеру з нічного переслідування, яке відбулося поблизу села Чапаївка, Золотоніського району 28 жовтня 2015 року дізнаємося з реєстру судових рішень в якому оприлюднено вирок Золотоніського районного суду стосовно Полив"яного Андрія Анатолійовича, головного спеціаліста відділу організаційно-аналітичного, документального, матеріально-технічного забезпечення, взаємодії з громадськістю та ЗМІ.

Так працівник екологічної інспекції перебуваючи у черговій відпустці в ніч з 27 на 28 жовтня 2015 року відпочивав з друзями в кафе на АЗС поблизу с. Чапаївка та почув, що в лісі працює бензопила. Підозрюючи незаконну вирубку насаджень він запропонував товаришам поїхати і виявити порушника. Рухаючись у напрямку де було чути роботу бензопили на автомобілі «Жигулі» екоінспектор побачив мотоцикл навантажений деревиною, який почав втікати. Під час погоні несанкціоновані лісоруби (а їх було двоє) почали скидати вирізані колодки під автомобіль, через що останній було пошкоджено. Втікачів владося наздогнати аж в самому селі.

Однак замість того щоб викликати поліцію та колег з інспекції, екоінспектор самостійно виставив претензію у розмірі 4500 грн. Саме за таку суму він погодився не розголошувати того що сталося. Оскільки у несанкціонованих лісорубів такої суми коштів не було, вони дали лише 500 грн. та домовилися зустрітися за декілька днів, щоб віддати всю суму. Для гарантії екоінспектор забрав бензопилу та водійські права.

Вже 30 жовтня при передачі решти коштів в м. Золотоноша поблизу магазину «Злагода» екологічний інспектор був затриманий працівниками СБУ, до яких попередньо звернувся нічний лісоруб.

Обвинувачений своєї вини в суді не визнав, та повідомив що кошти брав на ремонт пошкодженого під час погоні автомобіля.

В результаті суд засудив екоінспектора до місячного арешту, штрафу у 4500 грн. та позбавив права займати посади в державній службі протягом одного року.

Рішення суду вступить в силу 12 вересня цього року в разі неподання апеляційного скарги. 

Loading...