Думка читача про стан черкаської медицини

Нещодавно на інтернет-ресурсі kropyva.ck.ua було розміщено матеріал " Головний лікар "Фрезеніуса" Новаківський В.В.: "Чиновникам вигідніше купити по патрону, ніж заключити прозорий контракт". Він викликав зацікавленість в багатьох читачів. Нижче розміщуємо коментар одного з читачів який відображує гірку реальність черкаської медицини.

"влада не повинна вказувати пацієнтові, де йому отримувати медичну допомогу. Орган влади повинен лише виділяти необхідну для лікування суму"... С.Одарич (нещодавно)
А чому ця світла думка не осяяла чоло міського голови минулого року? "Прогнувся" під губернатора та його "навушників" (Черняк та Брожик), які чомусь вирішили, що київсько-шведський приватний бізнес під "кришею" обласної лікарні по наданню медичної послуги з гемодіалізу більш "вигідний" черкаським пацієнтам, ніж та сама послуга "за ті самі гроші" в спеціалізованій клініці, але яка "не відкатує". Мабуть таки в обланій лікарні вкрасти легше?! Гемодіаліз – це повинна бути державна програма по якій гроші повинні “йти за пацієнтом”, а не навпаки.

Взагалі міські лікарні (а їх всього 3) вже перетворилися на чиїсь приватні бізнеси: тільки приватних аптек розтикано по всих лікарнях – десятки (як не сотні), при цьому в саміх відділеннях немає нічого (навіть одноразових шприців та рукавичок, спирту та вати); в лаболаторіях немає реагентів та пробірок – зате існують приватні лаболаторії прямо на території цього самого медичного закладу де є все, але за гроші; дослідження МРТ, УЗД – платні послуги приватних підприємців прямо на території лікарні (наприклад такий собі центр “ЛУР” в 1-й міській лікарні) і т.д., а ренгенівські снімки – за гроші, навить для пацієнтів стаціонару, так звані “набори на операцію”. В чиїх кишенях осідають наші гроші? Тільки не кажіть, що я роблю якесь відкриття! Через це проходить кожний пересічний черкащанин.

Цей список платних медичних послуг можна продовжити. То чому ми досі теревенимо про “безкоштовну” медицину? У міста занадто багато вільних коштів, які можна витратити на “повітряний замок”?
Здається медицина має “дірку” в бюджеті розміром понад 26 мільонів (можу помилитися, але не на багато), освіта – майже 20. Зате бюджет розвитку (його витратну частину) роздмухали близько 180-ти. Варто замислитись над “справедливістю” розподілу цього бюджету. На які такі “необхідні” мешканцям міста заходи планується витрачати їхні ж кошти, адже основні джерела наповнення бюджету розвитку це податки з доходів підприємців, оренда та продаж комунального майна, оренда та продаж земельних ділянок в межах міста, прибуток з діяльности комунальних підприємств (здається).
То як наші “обранці” розпоряджаються коштами громади?!
 

Останні новини