Дотримуйтесь простих правил, щоб не стати жертвою кіберзлочинців

Інтернет, електронно-обчислювальна техніка, мобільні телефони та інші сучасні технології давно стали невід’ємною частиною нашого життя. Основним їхнім завдання є полегшення процесів обміну та обрахунку інформації, що, звичайно, є надзвичайно важливим. Проте з масовим поширенням даних технологій, постала проблема виникнення злочинів в цій сфері.

Саме про підрозділ, який веде боротьбу зі злочинами, що вчиняються за допомогою електронно-обчислювальної техніки, і розповів на прес-конференції з місцевими ЗМІ начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю - полковник міліції Юрій Олександрович Дубецький.

- Відділ боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Черкаській області було створено 15.05.2012 року, за штатною чисельністю він складається із семи співробітників. Основні зусилля в роботі ВБК УМВС спрямовані на виявлення злочинів та шахрайств, вчинених з використанням електронно-обчислювальної техніки. Ще одним не менш важливим напрямком роботи, за яким здійснює свою діяльність відділ є розповсюдження протиправного контенту в мережі Інтернет. До даної категорії відноситься продукція, яка пропагує культ насильства та жорстокості та заборонена до обігу, що включає зброю, наркотики, спеціальну техніку і т.д.

На сьогодні найбільш розповсюдженими залишаються телефонні та шахрайства з банківськими платіжними картами.

В першому випадку зловмисники телефонують громадянам та представляються працівниками правоохоронних органів та повідомляють про те, що їхні родичі або знайомі причетні до злочину чи правопорушення, однак за певну суму коштів вони можуть уникнути покарання. Стурбовані такою звісткою громадяни рідко перевіряють достовірність даної інформації, тому якнайшвидше намагаються допомогти своїм близьким та перерахувати гроші на картковий рахунок зловмисника.

В іншому - для незаконного заволодіння коштами громадян використовується функція «Екстренні гроші». Злочинці телефонують клієнтам банку і пропонують уточнити особисті дані, номери банківської картки, кодові слова та інші відомості, необхідні для перерахунку грошей. Довірливі власники банківських карток, нічого не підозрюючи, називають всі необхідні дані, після чого з їх рахунку відразу зникають кошти. Протягом 2012-2013 років на території області було зареєстровано близько 100 таких заяв.

На даний час стала дуже поширеною купівля різного роду товарів в мережі, а тому потрібно бути обачним при проведенні таких операцій. Так працівниками ВБК УМВС було затримано ряд осіб, що розміщували оголошення на інтернет-аукціонах про продаж престижних мобільних телефонів та запчастин до автомобілів іноземного виробництва, не маючи в наявності такого товару.

Потрібно бути пильними та обережними, щоб не потрапити на гачок зловмисників. У разі, коли Вам телефонують невідомі особи і Ви підозрюєте, що це шахрайство, то негайно телефонуйте до міліції за телефоном «102» або ж безпосередньо у відділ боротьби з кіберзлочинами за номерами: (0472) 39-31-93, 39-31-94, 39-31-95 та повідомте про факт спроби шахрайства.

Останні новини