Користувацький вхід

Добиватися покарання для "корупціонера" Вельбівця приїхав представник генпрокуратури

Протокол про адміністративне корупційне правопорушення, який було складено на голову Черкаської облради приїхав відстоювати в суді представник генеральної прокуратури. 

Сьогодні відбулося перше засідання Соснівського районного суду по розгляду протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено на голову облради Олександра Вельбівця та передано до суду. Інкриміноване адміністративне правопорушення стосується статті 172-7 «Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів». А конкретно, складання протоколу пов’язана з обранням його на посаду та його особистим голосуванням.

Перед початком судового засідання зустрічаємо самого «найбільшого корупціонера». Олександр Іванович разом з адвокатом прийшли доводити свою позицію. Голова облради небагатослівний та обіцяє надати розгорнутий коментар, вже по завершенню розгляду справи по суті, однак виглядає впевнено.

Відстоювати протокол про адмінпорушення приїхав слідчий Генеральної прокуратури в особливо важливих справах Сотченко Максим Михайлович.

Засідання розпочинається і тут же виявляється, що є два протоколи про адмінпорушення за ч.1 статті 172-7 – неповідомлення особою про наявність конфлікту інтересів (передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів); та за ч. 2 статті 172-7 – вчинення дій чи прийняття рішення за умови наявності конфлікту інтересів (від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів). Обидва складені на Олександра Вельбівця однак окремими адміністративними провадженнями на розгляді у двох різних суддів цього ж суду.

Сторона захисту одразу клопоче про обєднання двох проваджень в єдине, представник генпрокуратури не заперечує, а суддя Рябуха Ю.В. оголошує п’ятихвилинну перерву щоб проконсультуватися з суддею Калашником В.Л.

Під час відсутності судді, у спілкуванні Олександр Іванович говорить, що за обрання себе на посаду не голосував, а лише проголосував за затвердження протоколу лічильної комісії, що є в рамках його депутатських повноважень.

Після завершення перерви суддя повідомляє, що суд приймає ухвалу про задоволення клопотання про обєднання в єдине провадження. Для технічного обєднання в єдине провадження, оголошено перерву до розгляду справи по суті 11 квітня.

Відзначимо, що відповідні адміністративні протоколи по двох частинах (1 і 2) статті 172-7 і передані до судового розгляду окремими адміністративними провадженнями складені і по першому заступнику голови обласної ради Валентину Тарасенку та заступнику голови облради Вадиму Гайовичу, де також знайшли "корупцію" при їх обранні. 
 

Останні новини