До підготовки святкування ювілею Кобзаря долучені всі органи влади

Держкомтелерадіо України готується до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

До цієї дати українська шевченкіна поповниться численними новими виданнями, які заплановані у рамках програми «Українська книга».

Зокрема, за замовленням Держкомтелерадіо України вийде друком «Шевченківська енциклопедія» у 6-ти томах, яка містить понад 6500 статей про життя, творчість, особистість Великого Кобзаря, його оточення та тогочасну епоху. Нещодавно відбулась презентація перших двох томів видання.

За рекомендацією Громадської гуманітарної ради Держкомтелерадіо розглядає можливість збільшити тираж кожного тому «Шевченківської енциклопедії».
Готуються до ювілейної дати і державні мовники. У планах - створення циклів теле- і радіопередач, документальних фільмів про життя та творчість великого Кобзаря. На «Укртелефільмі» вже найближчим часом розпочнуться зйомки картини про Кобзаря. Відомий український режисер Олег Бійма взявся до роботи над створенням фільму за п’єсою Івана Драча «Гора». Вже опрацьовано режисерський сценарій, розплановані натурні зйомки у Санкт-Петербурзі про тамтешній період життя Шевченка.

До підготовки святкування ювілею Кобзаря долучені всі органи влади. Серед доручених їм заходів - створення на офіційних Інтернет-порталах сторінки, присвяченої ювілею народного співця, а спільно з Академією наук - навчально-просвітницького Інтернет-порталу «Тарас Григорович Шевченко».

Цього року розпочнуться ремонтно-реставраційні роботи у Національному музеї Тараса Шевченка та його філіях Києва. А обопільними зусиллями Національної академії наук України та Національної академії педагогічних наук України буде створено Музей Кирило-Мефодіївського товариства.

Планується облаштувати «туристичну Шевченкіану» - маршрути, пов’язані з ім’ям поета. Зокрема, Черкаська ОДА вдасться до реконструкції та будівництва доріг та меморіальних об’єктів.

Також з нагоди Шевченківського свята протягом 2013-2014 рр. регіонами проходитиме Всеукраїнський творчий звіт майстрів мистецтв та аматорів народного мистецтва України. Невдовзі стартуватиме й гуманітарний проект «Шевченківські читання».

Відзначення ювілею видатного поета передбачається і в Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі. Зокрема, у місті Астана (Республіка Казахстан) відбудеться спорудження пам’ятника Т.Г. Шевченку. 

Останні новини