Користувацький вхід

До Черкаського батальйону територіальної оборони збираються набрати 400 осіб

Днями голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко перебував на нараді у в.о. Президента України Олександра Турчинова. Одним із завдань яке поставив Турчинов для губернаторів – це створення батальйонів територіальної оборони.

Від сьогодні почався процес створення відповідного батальйону і на Черкащині. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив Юрій Ткаченко.

- На нараді було поставлене завдання створення батальйонів територіальної оборони які будуть підпорядковані головам ОДА. Це будуть чоловіки віком від 19 до 45 років. Передусім загін буде формуватися із патріотів і на добровільних засадах, - повідомив Юрій Ткаченко. 

За словами губернатора, основною функцією формування – буде забезпечення громадського порядку та охорона важливих об’єктів. Фінансуватиметься новостворена структура за рахунок субвенцій з державного бюджету, під що буде прийнята відповідна програма обласної ради. Всього заплановано залучити до складу формування 400 осіб.

Також вже сьогодні є підприємці які виявили бажання долучитися до фінансування формування. Однак подробиці як допомогти фінансово і відповідні рахунки пообіцяли оприлюднити згодом.

Керуватиме формуванням обласний військовий комісар.

Оцінювати появу таких формувань однозначно важко. З одного боку нібито і непогана ідея, проте з іншого потрібно доводити до ладу існуючі законні формування – міліцію та збройні сили. Які власне і мають взяти на себе головне завдання – протидії можливим проявам сепаратизму та тероризму.

В той же час губернатор повідомив, що на сьогоднішній день ситуація в області залишається стабільною і диверсантів чи сепаратистів не виявлено. А правоохоронці активно готуються до недопущення провокацій під час найближчих масових заходів – це футбольний матч Славутич – Шахтар 7 травня, та святкування Дня Перемоги 9 травня.
 

Останні новини