Дніпровська екологічна прокуратура заявила позови про повернення понад 600 га земель водного фонду

Органами Дніпровської екологічної прокуратури у 2012 та І кварталі 2013 років оскаржено 153 рішень та розпоряджень місцевих органів влади з питань земельних правовідносин, якими відведено під забудову 214 ділянок, розташованих у межах прибережної захисної смуги р. Дніпро.
Торік до суду надіслано 6 кримінальних справ щодо керівників місцевих органів влади за фактами незаконного відведення земель водного фонду. У 2013 році вже зареєстровано 7 кримінальних проваджень за зазначеними фактами.
Необхідно зауважити, що при затвердженні проектів землеустрою щодо встановлення прибережних захисних смуг місцевими органами допускаються численні зловживання, спрямовані, в першу чергу, на зменшення нормативно визначених охоронних зон, звільнення привабливих ділянок під забудову.
Особливо це характерно для проектів, які розробляються на замовлення приватних структур і фізичних осіб.
Факти необґрунтованого зменшення нормативних розмірів прибережно-захисних смуг встановлено органами Дніпровської екологічної прокуратури на території Дніпропетровської, Запорізької та Черкаської областей. За всіма фактами заявлено відповідні позови.
Найбільш критична ситуація із забудовою прибережної смуги склалася у Київській, Черкаській та Дніпропетровській областях.
За результатами ініціативних перевірок Дніпровської екологічної прокуратури у 2012-2013 році пред'явлено майже 200 позовів про повернення незаконно виділеної землі прибережної зони за розпорядженнями органів місцевої влади загальною площею більше 600 га.
Тобто можна зробити висновок, що питання дотримання вимог земельного законодавства в береговій смузі річки Дніпро для органів контролю не є актуальними.
Прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури
 

Останні новини