Для перемоги в тендері постачальник тимчасово запропонував комунізм

Для перемоги в тендері на поставку продуктів харчування комунальним лікарняним закладам Черкас постачальник тимчасово запропонував комуністичні ціни. 

В розпал скандалу навколо головного тендеру ціною у 205 млн. грн. на харчування в шкільних та дошкільних закладах міста, що розгорівся у вересні минулого року, департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради без «шуму і пилу» провів тендер на поставку харчування в лікарні міста на суму в 12 млн. 590 тис. грн.

Тендер було оголошено 29 липня 2016 року, термін поставки продуктів харчування січень 2017 – грудень 2019 року. Акцептовано пропозицію переможця 19 вересня, а 19 жовтня вже була підписана рамкова угода.

За умовами тендеру учасники торгів пропонували сукупну вартість на 96 найменувань продуктів харчування. За найнижчою ціною сукупної вартості і визначався переможець. В результаті розкриття пропозицій найнижчу ціну у 1674 грн. запропонував багаторічний переможець тендерів на поставки продуктів харчування ТОВ «Каштан-плюс». Ще чотири учасники запропонували наступні цінові пропозиції ФОП Щербина Є.С. – 1958 грн, ФОП Мигаль С.П. – 1995 грн, ТОВ «Хлібний дім – Україна» - 2051 грн., ФОП Мамишев А.С. – 2640 грн.

Аналіз цінової пропозиції переможця, з яким укладено рамкову угоду і яка знаходиться в публічному доступі на «Віснику державних закупівель» та є складовою частиною рамкової угоди, дає можливість зрозуміти «секрет успіху» постачальника. Так, щоб обійти конкурентів переможець на окремі групи продуктів запропонував відверто занижені ціни. Ми обрали позиції з найбільш явно заниженими цінами навіть у розрізі порівняння з гуртовими. Ціни на весь перелік продуктів харчування можна переглянути в додатках.

Печиво галетне 8 грн. кг, вафлі 16 грн. кг, абрикосове повидло 5 грн. кг, сливове повидло 4 грн. кг, вишневе повидло 4 грн. кг, квасоля консервована 3 грн. за 0,5 л, яловичина на кості 17 грн. кг, свинина без кості 15 грн. кг, тушонка з свинини 10 грн. за банку у 0,5 л, легені 4 грн. кг, серце 5 грн. кг, філе риби сайда 10 грн. кг, філе риби хек 15 грн. кг, сметана 400 грам 15% жирності 5 грн. за упаковку, сир кисломолочний 10% жирності 46 грн. кг, масло рослинне нерафіноване 12 грн. за л.

Ціни на товари визначені рамковою угодою, для збільшення клікніть на фото

Примітним є те, що по кожній з груп продуктів є позиції із цінами які відповідають ринковим. Ну для прикладу печиво цукрове за ціною 26 грн. кг, повидло яблуневе 18 грн. кг, яловичина без кості 72 грн. кг, філе куряче 60 грн. кг, тушонка з яловичини 39 грн. за банку 0,5 л, печінка 41 грн. кг, філе риби пангасіус 62 грн. кг, сметана 400 грам 21% жирності 18 грн. за упаковку, сир дніпровський 86 грн. кг, масло рослинне рафіноване 32 грн. за л.

Саме товари які відповідають ринковим цінам і будуть постачатися по-факту. А заміксовані з ними товари за комуністичними цінами лише послужили для перемоги в торгах. Більше того, переможець торгів має право і сповна його використає на підняття вартості в ході виконання рамкової угоди посилаючись на зростання вартості згідно індексу споживчих цін шляхом укладання додаткових угод.

Вищеописана маніпулятивна схема за участі того ж постачальника вже набула публічного розголосу під час скандалу у вересні минулого року навколо тендеру вартістю у 205 млн. грн. Тоді перемогу в торгах також здобуло ТОВ «Каштан-плюс», але результати торгів були показово скасовані за втручання міського голови Анатолія Бондаренка. Скасуванню результатів передувала робота тимчасової депутатської комісії яку очолював депутат міської ради та однопартієць мера – батьківщинівець Юрій Тренкін. Тоді на комісії була озвучена інформація про завищення вартості поставки продуктів харчування ТОВ «Каштан-плюс» на окремі товари за тендером 2014-2016 років, несвоєчасні поставки та поставки недоброякісної продукції. Також зверталася увага на маніпулятивну схему із заниженням вартості окремих груп товарів вже в новому переможному тендері.

Відзначимо, що голова тимчасової комісії депутат Юрій Тренкін був зацікавленою особою оскільки як мінімум двоє учасників торгів як в тендері на 205 млн. грн. так і в тендері на 12,5 млн. грн. пов’язані з депутатом. Це ФОП Щербина Є.С. та ТОВ «Хлібний дім - Україна».

На фото однопартійці-батьківщинівці Юрій Тренкін (голова тимчасової комісії) та Анатолій Бондаренко (міський голова) 

На той час директор департаменту освіти та гуманітарної політики Бакланова М.Л. за результатами засідання тимчасової комісії листами повідомляла міського голову та голову тендерного комітету про факти порушень графіків поставок товарів, невідповідну їх якість. Позитивний відгук щодо ТОВ «Каштан-плюс» було скасовано та надано негативний відгук щодо тендеру на 205 млн. грн.

В той же час в розпал скандалу, ані голова тимчасової комісії Юрій Тренкін, жоден її член, голова тендерного комітету не звернули уваги на аналогічні обставини з умовами проведення тендеру на харчування в лікарнях містах і вже 19 жовтня було укладено рамкову угоду з переможцем ТОВ «Каштан-плюс».

Вищевикладена інформація може вказувати на безпосередню зацікавленість фігурантів та дійових осіб осіннього скандалу. При цьому його організація була пов’язана не з потребою ліквідувати маніпулятивні схеми, а з бажанням зайняти в них достойне місце. Це опосередковано підтверджується черговою перемогою ТОВ "Каштан-плюс" вже в цьому році.
 

Останні новини