Для чого "замовляли музику" в Черкаській філармонії.

Вся "просвічена" громадськість міста Черкаси обурилась супроти призначення 23-річної депутатки Черкаської міської ради Ольги Сисоєвої на посаду керівника Черкаської обласної філармонії. Чомусь мені це нагадує ті розмови, які ведуть не дуже щасливі бабусі під під"їздами будинків. Що ми отримали фактично: частина працівників культури виступила проти. Не приховуючи того, що виступає проти молодості, амбіційності, креативності, сексуальності (панове толерасти, я не займаю цим ваші почуття?). В мене нема несприйняття молодої дівчини на цій посаді тільки тому що вона гарна, але член партії Регіонів. Далі, власне, інформація інтернет-порталу "Про все".

Скандал навколо можливого призначення нового директора обласної філармонії (одна з імовірних кандидатур – нинішній директор Палацу молоді, депутат міськради Ольга Сисоєва) носить явно замовний, інспірований характер. І філармонія тут – ні до чого. Як ні до чого і духовно-культурний потенціал області, нібито зосереджений в її стінах.

Наприклад, проведене нещодавно журналістами ОДТРК «Рось» опитування черкащан на тему: «Як часто ви відвідуєте театрально-концертні заходи міста?», визначило три варіанти відповідей. Молоді люди (учні шкіл, коледжів) як правило, ходять до театру або філармонії за рознарядкою з навчального закладу. У людей старшого віку просто немає грошей «на культурне дозвілля». Ну, а у представників середнього класу весь вільний час забирає робота і сімейний побут. Загалом, не до симфоній. Не скажу, що це добре. Просто, важко уявити, що в магазинах або транспорті всі тільки й говорять про наболіле: хто має очолити культурно-духовний центр Черкащини?

Проте сьогодні ситуація подається саме так: «культурна громадськість шокована», «творчу еліту області принижують», «думку професіоналів від культури ігнорують». Загалом, якщо почитати прогресивні ЗМІ Черкас, враження складається однозначне: всі соціальні та економічні проблеми міста вирішені, з ЖКГ і транспортом повний порядок, зарплата на висоті… От тільки духовності не бракує.

Тому в боротьбу проти «бездуховності, яку насаджує влада», включилися і голова Черкаської облорганізації Національної спілки письменників України Валентина Коваленко, і заслужена артистка України Наталія Мамалига та ціла низка митців області.

Причому включилися так одностайно і так одночасно, що відразу закрадається думка: а чи не зрежисований весь цей культурний спектакль вмілою політичної рукою? Негайно в місті стали проводитися круглі столи про підготовку до Великодня, стихійні творчі зібрання, писатися депутатські запити. Складається враження, що до цього в області з культурою було все відмінно… Хоча, за словами заслуженої артистки України Олени Варич, нинішнє керівництво філармонії на чолі з в. о. директора Олександром Дяченком не справляється зі своїми обов’язками. «Більшості артистів по-барабану, хто очолить філармонію, аби вона могла розвиватися. Лише невелика групка виступає проти зміни керівництва, маючи на те власні інтереси”, – запевнила Олена Варич у коментарі «Прочерку».

Ця альтернативна точка зору не вписується у версію «творчого бунту», чи не так? І тим більше шансів дійти висновків, що вміло роздмухуваний «філармонічний скандал» має на меті не захист духовності. Він просто-напросто відволікає увагу від ситуації у міськраді. Недовіра депутатів виконкому, можлива відставка мера Одарича, який ігнорує реальні міські проблеми, підозри міської влади в корупції – ось те, що турбує жителів міста в першу чергу. Однак, замість того, щоб розібратися – а чому ж настільки неефективним є управління містом і хто в цьому винен, черкащанам пропонують переключитися на обговорення «гострого» питання про нове керівництво філармонії.

І першу скрипку в цій дискусії грає колишня «вільна демократка», депутат облради Любов Майборода: вона зажадала розглянути на сесії облради питання призначення Олександра Дяченка директором комунального підприємства «Черкаська обласна філармонія черкаського обласної ради». Відверте лобіювання, чи не так? Але чомусь ніхто з представників творчої еліти не кричить про те, що мерія хоче поставити на форпост культури «свою» людину. Зате партійна приналежність Сисоєвої – одна з претензій на адресу потенційного керівника центру симфоній і кантат.

Звертає на себе увагу і той факт, що саме соратники міського голови, під яким захиталося крісло, так педалюють питання захисту духовності. Втім, мер взагалі розвинув показову громадську активність: бореться з розпалюванням національної ворожнечі Черкасах – замість «бездіяльною міліції» шукає провокаторів від «Свободи», рятує філармонію від деградації. Залишилося тільки підняти питання про захист домашніх тварин або порятунок бобрів-трансвеститів.

Однак, сам Дяченко незважаючи на потужну підтримку свого колективу і духовно-творчих сил області, 11 квітня написав заяву «за власним бажанням». Подейкують, що пана Дяченка «у певному місці» поставили перед вибором: або добровільна відставка, або перевірки силових і контролюючих організацій. Він вибрав піти. І тим самим зрадив надії людей, за нього «підписалися». З іншого боку, схоже, в.о. директора злякався перспективи перевірок, хоча чого побоюватися чесній людині за плечима якої – підтримка культурної еліти області? Дивно все це … І шкода, що творчі люди стають маріонетками в руках політиків.

Останні новини

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx