Користувацький вхід

Депутати-регіонали від Черкащини потопталися по памяті українців загиблих у Волинській трагедії

Вадим Колесниченко, Володимир Зубик, Валентин Ничипоренко, Омелян Парубок — серед 148 народних депутатів від Партії регіонів і КПУ, які звернулися до Сейму Республіки Польща з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

«Просимо вас, депутатів Сейму Республіки Польща, підтримати рішення сенату, визнати Волинську різанину ОУН-УПА геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів», – йдеться в документі.

 За словами авторів звернення, помилково вважати, що політичні кроки польських парламентарів, які вживають термін «геноцид» стосовно Волинської трагедії, спричинять непорозуміння в польсько-українських стосунках.

 «Розвиток зміцнення українсько-польської дружби неможливий, якщо віддати забуттю пам’ять сотень тисяч ні в чому неповинних громадян – білорусів, поляків, євреїв, циган, росіян, українців, всіх тих, хто загинув у Волинській різанині», – наголошують у зверненні.

 За словами депутатів, «в Україні ростуть ксенофобські, антисемітські та неонацистські настрої. Їхні представники вже сьогодні є у Верховній Раді України. Вони активно використовують парламентську трибуну для пропаганди цих поглядів. Усе це – результат того, що народ України не знає правди про ті страшні події», – заявляють регіонали і комуністи.

 Нагадаємо, у Сеймі (нижній палаті польського парламенту) тривають узгодження тексту резолюції з приводу 70-річчя Волинської трагедії. Планується, що вона буде названа «етнічною чисткою з ознаками геноциду». У червні 2013 року Сенат (верхня палата польського парламенту) підтримав резолюцію до 70-річчя Волинської трагедії, де події 1943 року визначаються як «етнічна чистка українськими націоналістами польського населення з ознаками геноциду». При цьому не згадується про українські жертви Волинської трагедії.

Як відомо, Волинська трагедія — обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені селянськими загонами самооборони з обох боків, Українською Повстанською aрмією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Існують різні версії подій на Волині, внаслідок яких загинули десятки тисяч поляків та тисячі українців. В Польщі існує доволі потужний правий «кресовий рух», який використовує події 1940-х для зображення українців, як різунів і паліїв.

 Раніше польські історики і політики (за винятком кресових організацій) згоджувалися, що під час Волинської трагедії постраждали і українці. Однак тепер керівник Інституту національної пам’яті Польщі в односторонньому порядку покладає провину за українсько-польський міжетнічний конфлікт 1940-х на українців, називаючи трагедію «різаниною» і «геноцидом».