Користувацький вхід

Депутат-революціонер: "Усе буде вирішувати вулиця, - жорстка, неконтрольована та непідвладна партіям і фракціям"

Депутат-революціонер Черкаської міської ради Володимир Мамалига знову поринув у ретроспективні роздуми початку новітнього зародження націоналістичного руху.

Напередодні Дня Конституції ми аналізували деякі тези революціонера, які нахлинули в умовах «фарисейських» святкувань цього важливого державного свята. 

Сьогодні Володимир Мамалига продовжує нагадувати про вже добре забуті сторінки становлення українського націоналістичного руху сучасності.

- Рівно 23 роки тому, а саме 1 липня 1990 року у Будинку кіно м. Києва відбулася перша сесія Української міжпартійної асамблеї.

Було обрано керівні органи та вирішено розпочати реєстрацію громадян УНР. яких, до речі, було зареєстровано понад три мільйони, - пише в своєму «живому журналі» Володимир Мамалига.

Депутат з жалем визнає помилки політичної юності і готовий нести за них відповідальність.

- Через майже чверть століття хочу зазначити: не такої України ми прагнули, не за таку Україну боролися! Можливо, і я особисто несу вину за те, що методи нашої боротьби інколи були занадто толерантними, а засоби – парламентськими. Не варто з бандитами говорити по "понятіям", а з шулерами грати у наперстки. Саме так воно і вийшло - нас переграли бандити і шулери, які тепер змінюють один-одного, переходячи з рангу олігархів провладних в ранг олігархів "угнєтьонних". А нам залишається лише писати мемуари, - пише революціонер-мемуарист.

Напевне найгірше і найболючіше справжньому революціонеру стати мемуаристом.

Тут же наш герой, запал якого трохи затих, з тих буремних часів ставить сакраментальне запитання і дає на думку автора вичерпну відповідь з якою важко не погодитися. 

- А що ж далі? Що б не казали наші політологи, соціологи і інші заробітчани від політики, усе буде вирішувати вулиця. Жорстка, неконтрольована та непідвладна партіям і фракціям. Хто очолить? Та хто завгодно, крім тих, що вже заробили геморой у парламентських кріслах та комітетах. Повірте досвіду: з грантоїдів та партійних функціонерів не виходять отамани. Десь як з гівна куля. І виграє той, хто зможе опанувати на вулиці як змога більше людей та ресурсів. І не за гроші, а за велику ідею. Не шкірьтеся - побачите, - пише Володимир Володимирович.

Сьогодні революціонер вже готовий віддати лаври революційної слави молоді та поділитися власним досвідом. Лише залишається відкритим питання – та де ж та молодь?

Існуюча кримінально-олігархічна система вихолощує будь-які паростки формування незалежних, несимулятивних суспільних груп. Формуючи суспільну думку на рівні протистояння влада-опозиція. Коли насправді своїх для народу, нації немає ні серед одних ні серед інших.

Підготував: Олександр Безпрозванний