Депутат має амбіції на посаду голови облради

Лідер фракції ВО “Батьківщина” в Черкаській обласній раді Михайло Мушієк має власні амбіції на посаду голови ради.

Про це стало відомо з кулуарних перемовин, які нині тривають в місцевому політикумі. Інформацію про бажання очолити вищий представницький орган місцевого самоврядування в регіоні підтвердив і сам обранець.

- Так дійсно, нині активізувався процес обговорення обрання голови обласної ради серед депутатського корпусу. І це нормальний процес, бо ненормальною є та ситуація, коли вже скоро як рік, коли вищий представницький орган місцевого самоврядування регіону не має очільника. Я чесно говорю і вам і представникам депутатського корпусу, що маю амбіції обійняти цю посаду. Я маю бажання, натхнення та досвід щоб ефективно попрацювати на цій важливій посаді. Зважаючи на спілкування, з цього приводу, з депутатами, керівниками фракцій, маю стриманий оптимізм і сподіваюся, що отримаю необхідну підтримку депутатського корпусу, - зазначив у коментарі Михайло Мушієк.

На фото колишній голова облради Олександр Вельбівець та депутат Михайло Мушієк. 

Нагадаємо, що після призначення колишнього голови облради Олександра Вельбівця на посаду голови Черкаської ОДА, в кінці листопада минулого року, посада голови облради залишається вакантною. З того часу і донині в.о. голови облради залишається перший заступник голови ради Валентин Тарасенко.

Надати оцінку політичної активізації довкола вакантної посади голови облради ми попросили політтехнолога Михайла Малініна. На його переконання такі процеси є цілком логічними та очікуваними.

- Посада голови облради завджи була однією з ключових для впливу на місцеві еліти. Зовсім скоро, обласній раді доведеться голосувати бюджет на наступний рік, тому вже зараз розгортається боротьба за те, хто ж матиме право його “освоювати”. Відкритим залишається питання формування нової більшості і осторонь цих процесів очевидно не стоятиме і новий голова ОДА.

Тому посада голови обласної ради, незалежно від прізвищ кандидатів, може стати основою для формування нових політичних розкладів в раді. Цілком логічно, що результативне голосування буде можливим в разі задоволення бажань достатньої кількості депутатів та фракцій. Виконання цих бажань ми зможемо опосередковано побачити вже згодом у вигляді отриманих посад чи бюджетних преференцій на той чи інший округ, або той чи інший проект.

Не варто скидати з розрахунків і політичний підтекст. Тому якщо розглядати можливих кандидатів за політичною належністю, то наприклад будь-який кандидат від БПП явно програє в перспективах будь-якому іншому кандидату. Не думаю, що новому очільнику ОДА хотілося б отримати нагоріхи зі столиці через обрання головою облради депутата від БПП, - висловив свої оцінки з приводу ситуації Михайло Малінін.

Відзначимо, що голова обласної ради обирається шляхом таємного голосування. Для того щоб бути обраним необхідно отримати підтримку щонайменше 43 депутатів.  

Останні новини