Департамент будівництва Черкаської ОДА розпиляє понад 400 млн. грн.

Департамент будівництва Черкаської ОДА розпиляє понад 400 млн. грн. на ремонт автодоріг загального користування. 

Департаментом, в якості замовника, оголошено торги на загальну суму очікуваної вартості в 456 млн. грн. До цього, замовником відповідних робіт виступала ДП “Служба місцевих автомобільних доріг в Черкаській області”. Цього ремонтного сезону ДП виступає замовником лише на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування.

Лобістом таких змін виступив новий голова Черкаської ОДА Роман Боднар. Для цього ще в грудні минулого року рішенням сесії Черкаської обласної ради були внесені зміни до “Програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2019-2022 роки”. Відповідно до внесених змін, розробником програми замість Департаменту інфраструктури Черкаської ОДА, визначався Департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА (надалі перейменований в Департамент будівництва Черкаської ОДА). Також автомобільні дороги загального користування передавалися до сфери управління Департаменту будівництва Черкаської ОДА, а ДП “Служба місцевих автомобільних доріг в Черкаській області” втратила статус єдиного замовника робіт по дорогах загального користування. За такі зміни на сесії облради голосували представники фракцій: ВО "Черкащани", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Відродження", "Укроп", Радикальна партія, "Основа", "Шевченків край", окремі позафракційні (поіменне та пофракційне голосування тут 272 ст. )

Згодом голова ОДА Роман Боднар, власними розпорядженнями передав доороги загального користування з балансу Департаменту інфраструктури, розвитку та утримання автодоріг на баланс непрофільного Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ (реорганізований в Департамент будівництва Черкаської ОДА). При цьому він публічно заявив, що такі заходи є необхідними управлінськими рішеннями для ефективної роботи, а фактичний замовник робіт, ДП “Служба місцевих автодоріг”, залишиться незмінним. Попри заяви Романа Боднара, Департамент будівництва Черкаської ОДА перебрав на себе і функції замовника, про що свідчать оголошені торги в системі “Прозоро”.

Відзначимо, що у віданні Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ (правонаступника Департаменту будівництва Черкаської ОДА) вже перебуває низка проблемних об'єктів де департамент виступав в якості замовника. Найбільш відомі з них — це реконструкція обласного музично-драматичного театру та реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту Черкаси.

На початку січня, за вибором голови ОДА, департамент очолив Роман Бохін, який до того часу працював в Миколаєві де відсторонявся від займаної посади.

Також куратором Департаменту будівництва ОДА є заступник голови ОДА Дмитро Ляшов, який приїхав з новим губернатором з Маріуполя, де працював в топ-менеджменті місцевої інвестиційної групи.


 

Останні новини