День народження Шевченка відзначили по-народному без Яценюків, Турчинових, але з екс-регіоналом

 

Доборолась Україна

До самого краю.

 Гірше ляха свої діти

  Її розпинають.

9-10 березня Черкащина та й вся Україна відзначила роковини народження та смерті Великого пророка українського народу Тараса Шевченка. Цього року виповнилося 200 років з Дня народження поета, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка. Черкаська область в житті поета займала особливе місце, в ній 9 березня 1814 року в селі Моринці (нині Звенигородського району) він народився, тут на дніпрових кручах у Каневі знайшов свій вічний спочинок, споглядаючи на Дніпро.

В ці шевченківські дні стало доброю традицією відвідувати місця, пов’язані із життям та творчістю Великого Кобзаря, організовувати різноманітні конкурси, заходи та громадські акції памяті. Вони буквально охопили в ці дні Черкащину та й всю Україну.

Особливістю цьогорічних святкувань стало те, що вони були позбавлені помпезності та стали дійсно народними. На перше місце вийшли не політики, а громадяни які вшановували українського генія без фальші, щиро. 

Так сотні українців приїхали в Моринці, Шевченкове та Канів, аби відзначити на малій Батьківщині Тараса цю знаменну дату. Зокрема, приїхала вшанувати пам'ять Шевченка голова обласної ради, «батьківщинівка» Валентина Коваленко. У своєму виступі вона наголосила на відповідальності, яку покладено на нову владу. Було досить багато і місцевих політиків, але їх перераховувати не будемо не так це вже і важливо. 

Свободівці влаштували цілу делегацію яка відвідала Моринці та Шевченкове. Нардеп від Свободи Юрій Сиротюк запропонував найпростіше та гідне відзначення памяті пророка. 

- Для гідного вшанування пам'яти Тараса я пропоную всього дві прості речі. Перше ¬– варто щодня прокидатися і лягати спати з "Кобзарем". У кожному своєму виступі та помислі ми повинні звертатися до "Кобзаря". І друга річ – раз і назавжди знімімо портрети ідолів у школах, бібліотеках, лікарнях, раз і назавжди повісьмо там портрети Шевченка. Президенти, міністри та прокурори приходять і йдуть, а він – Батько і Геній – має бути вічно, - сказав Сиротюк. 

Підпсували правильні виступи свободівців лише занадто велика кількість їх партійних прапорів. Не варто було перетворювати загальнонаціональне вшанування та партійний парад. 

Полпред Арсенія Яценюка та Олександра Турчинова на Черкащині екс-регіонал Валентин Ничипоренко також взяв слово, в якому закликав до єжності, але тут же отримав заслужені окрики «Ганьба регіоналам».

Крім виступів політики, на площах в оселях черкащан також лунали вірші Тараса Шевченка, пісні на його слова.

На Черкащину так і не приїхав ані Яценюк, ані Турчинов, хоча приїзд останнього анонсувався у ЗМІ. 10 березня завітав в Канів лише міністр культури Євген Нищук. 

- Тут треба наперед постояти, щоб відчути, чого так прагнув сюди після своєї фізичної смерті Тарас Шевченко, - сказав міністр культури Євген Нищук.

- Тарас Шевченко - справді пророк, бо він передбачав майбутнє. І це не заради якогось слова, але очевидно, всі події останнього часу і той перелом свідомості, я наголошую, не перемога, а перелом свідомості українців якраз припав на цей час вшанування нашого світоча, - додав міністр. 

- Тут, на святому для кожного українця місці, мабуть, треба менше говорити, а більше думати про свої дії, про нашу перспективу і про нашу відповідальність, - сказав народний депутат Леонід Даценко.

Підготував: Олександр Безпрозванний 
 

Останні новини