Демонтаж суверенітету України продовжився (Як голосували нардепи від Черкащини)
Сьогодні в 25 річницю ухвалення Декларації про державний суверенітет України, депутати постреволюційної Верховної Ради продовжили демонтаж державного суверенітету та територіальної цілісності країни.
Політики які прийшли до влади на крові майдану, які продовжують утримувати владу на крові полеглих військових та мирних громадян України на Сході, сьогодні зробили черговий законодавчий крок до поступової здачі державних інтересів.
Зробили вони це спільним голосуванням з тими проти кого формально боролися – «Опозиційним блоком», групою «Відродження» іншими поплічниками режиму Януковича.
- Рівно 25 років тому, 16 липня 1990 року, мені пощастило бути учасником ухвалення ВР Деклараціі про державний суверенітет Украіни. Сьогодні я знов у ВР. Але все навпаки - депутатів переконують відмовитись від суверенітету шляхом закріплення в Конституціі особливого статусу Донбасу і Криму. Світла дата може стати чорною, - ще до голосування писав у Фейсбук міський голова Черкас Сергій Одарич.
За зміни до Конституції в частині децентралізації влади які фактично закріплюють на невизначений строк особливий статус Донбасу проголосувало 288 народних депутатів – в голосування обєдналися фракції Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту з своїми нібито головними ідеологічними опонентами – Опозиційним блоком, групою Відроження. Докладніше прізвища депутатів які голосували за початок процесу втілення змін дамо нижче.
Для того щоб переламати депутатів через коліно в Раду приїхав Петро Порошенко та Арсеній Яценюк, але навіть їх присутність дала лише 288 голосів. Їх вистачає щоб направити проект на проходження до Конституційного суду, однак недостатнього для проходження змін восени. Лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко який родом з Черкащини оптимістично сприйняв такий результат голосування.
288 - таке голосування Ради дає країні шанс! 288 депутатів підтримали путінський "особливий статус" у Конституції. Лише 288, попри шалений тиск і потоки свідомої брехні. Для фіксації "особливого статусу" в Конституції 288 голосів мало - потрібно 300, восени. Є достатньо часу, щоб усвідомити наслідки і зупинити трагічну для країни помилку. Будемо працювати з депутатами. Пояснювати, переконувати, вимагати. Це наше з Вами право - і обов'язок, - написав у Фейсбук Анатолій Гриценко.
Ми цілком погоджуємося, що з тими депутатами які проголосували сьогодні дійсно треба працювати, їм як мінімум варто влаштувати дошку ганьби – за черговий крок до здачі національних, державних інтересів. За цих обранців як мінімум не можна голосувати. Останній шанс на виправлення може бути для них восени, але наперед переконані, що «горбатого» виправить лише могила.
Прізвища тих осіб, їх дійсно важко назвати народними обранцями, які проголосували за здачу державних інтересів.
Володимир Зубик 195 виборчий округ, екс-регіонал, група «Відродження».
Геннадій Бобов 196 виборчий округ, екс-регіонал, група «Відродження».
Владислав Голуб 197 виборчий округ, Блок Петра Порошенка.
Сергій Рудик 198 виборчий округ, позифракційний, екс-свободівець.
Антон Яценко 200 вибочрий округ, екс-регіонал, група «Відродження».
Ірина Геращенко, Блок Петра Порошенка.
Юлій Мамчур, Блок Петра Порошенка.
Максим Поляков, Народний Фронт.
Меншість же народних депутатів від Черкащини не голосували за цей проект змін.
Микола Томенко, Блок Петра Порошенка – утримався.
Олег Петренко, виборчий округ №194 Блок Петра Порошенка – не голосував.
Валентин Ничипоренко, виборчий округ №199 група «Відродження» - утримався.
Нагадаємо, що процес законодавчої здачі бунтівних територій Донбасу, а фактично по аналогії й анексованого Криму, розпочався у вересні 2014 року, коли 16 вересня ще стара Верховна Рада ухвалила так звані закони про особливий статус Донбасу та амністію терористам.
В рамках нинішніх змін до Конституції України за наполяганням західних партнерів Петра Порошенка особливий статус фактично закріплюється в перехідних положеннях самої Конституції, а не в самому законопроекті змін. Тим самим існуюча ситуація на Сході повністю консервується на законодавчому рівні і для її змін необхідно буде змінювати конституцію. Такі вимоги західних партнерів були виконані як завжди в поганого студента в останню ніч перед прийняттям. Вони стали частиною подальшого виконання зрадницьких мінських угод.
Таким чином можна засвідчити, що проект змін ухвалено під тиском міжнародних партнерів, на догоду Росії. Українські еліти пішли на процес запущення внесення змін, колишні регіонали сьогодні обєдналися з новою владою – регіонали щоб догодити Путіну, нова влада, щоб залишитися при владі будь-якою ціною та мати насамперед підтримку «с Запада».
Народу України залишається лише сподіватися, що восени 300 голосів під остаточне затвердження змін не вийде знайти.