Дареному коню в зуби таки дивляться

За принципом старої приказки «дареному коню в зуби не дивляться» Департамент з питань цивільного захисту Черкаської ОДА закупив «новорічні подарунки» сімям загиблих та скалічених АТОвців. 

Подарунки були справді царськими – квартири в новобудовах обласного центру. Однак як виявилося квартири куплені по завищеній ціні, більшість з них в проблемному будинку, а окремим сімям довелося ще й доплатити за такі подарунки. До цього ж щасливі власники до сьогоднішнього дня не отримали жодних документів на право власності. Про це далі в нашому матеріалі.

Під софітами фото та відеокамер вже встигли засвітитися і губернатор Юрій Ткаченко, нардеп Сергій Рудик, заступник губернатора Віталій Коваль. В кінці минулого та на початку цього року зі щасливими обличчями вони вручали ключі від квартир. Загалом як інформує сайт Черкаської ОДА всього було закуплено та подаровано 20 квартир в новобудовах за рахунок субвенції з державного бюджету у розмірі 15,5 млн. грн. та повністю закрито дану категорійну чергу на житло.

Інформацію про те, що зовсім не все гладко в даному питанні першим у публічну площину виніс депутат Черкаської міської ради Ярослав Нищик. На основі офіційної відповіді на свій запит, щодо придбання квартири для сімї Войцехівських він зробив висновки, що вартість житла завищена.

- Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації у ТОВ „КВАРЦ-2000“ була здійснена закупівля на первинному ринку двокімнатної квартири № 332, що знаходиться в будинку № 97 по вулиці Байди Вишневецькоко в місті Черкаси, загальною площею 79,4 кв.м., житловою площею 50,2 кв.м. на 15-му поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку за 1 026 245,00 грн. для дружини загиблого добровольця Войцехівської Вероніки Сергіївни, складом сім’ї 3 особи, - йдеться у відповіді на запит.

Таким чином вартість одного квадратного метра становить 12925 грн., що явно перевищує ринкову ціну в цьому ж будинку. На ринку нерухомості квартири в цьому ж будинку пропонують за ціною від 8800 грн. за метр до 9400 грн.

Актуальні ціни на нерухомість в цьому ж будинку в Черкасах. 

Навіть проста калькуляція дає зрозуміти, що вартість даної квартири завищена на майже 30%.

Більше того, як повідомив депутат нічого окрім символічних ключів сімї не отримали та змушені були доплачувати за додаткові метри суми по 75-84 тис. грн. оскільки в них площа на 6 кв. м більша понад нормативну.

Ми пішли далі і спробували встановити право власності всіх куплених квартир, конкретні суми доплат, та продавців які продали квартири Черкаській ОДА.

Як виявилося більшість (16 із 20) квартир куплені саме в будинку № 97 по вул. Байди Вишневецького у ТОВ «Кварц-2000». Станом на сьогодні згідно витягів з реєстру прав власності із 20 квартир Черкаська ОДА набула права власності лише на дві квартири які придбали у приватних осіб. Решта квартир згідно реєстру і досі належать продавцям.

Завдяки порталу Е-дата який фіксує проплати вдалося встановити родини тих хто змушений був доплатити кошти. Згодом ці кошти окремими платежами з рахунку департаменту перераховувалися продавцям квартир. Доплатити довелося 5 родинам.

Нам вдалося поспілкуватися із дружиною загиблого Іриною Пожарською яка проживає в м. Умані і також отримала подарунок від влади в будинку на Байди Вишневецького. Їй також довелося доплатити майже 84 тис. грн. (на фото вище позначено червоним). 

- Я взагалі стояла на черзі на отримання житла в Умані. Мені зателефонували і сказали, що є можливість отримати житло в Черкасах, бо мовляв програма діє саме для Черкас. Мені розповіли, що є хороший будинок, сказали що він повністю готовий до експлуатації. Я не знаю Черкас, але погодилася на таку пропозицію. Перед новим роком пояснили, що потрібно доплатили 84 тис. грн. за додаткові метри, бо квадратура квартири 79 метрів, а держава оплачує 73. 29 грудня я через Ощадбанк перевела ці кошти департаменту. 6 січня нас запросили вручили ключі і все, документів ніяких не дали сказали чекайте звінка. Ось уже звонили сказали, що чекати аж до середини лютого, - розповідає Ірина Пожарська.

Примітним також є те, що одну квартиру з 20 в Умані таки придбали, але не родині Пожарських. На дану квартиру право власності вже закріплено за департаментом ОДА. Придбали її у приватної особи, а вартість квадратного метру складає майже 14500 грн. 

Ще одну квартиру яку купили в Черкасах і на яку Черкаська ОДА вже має право власності куплено у приватної особи по ціні 11700 грн за метр. в будинку №7 по вул. Конєва. 

Ще одну квартиру придбали у ВАТ "Черкасибудматеріал" по вул. Героїв Сталінграда буд 38 за ціною 13250 грн. за метр. 

Квартира придбана в Черкасах по вул. Козацькій 5, кв. 139 не проходить по проплатах, відповідно встановити прізивще для кого її купували поки що не вдалося. Про неї ми дізналися з відповіді на офіційний запит, обійшлася вона бюдежуту у 620400 грн.

Примітним є те, що згідно державного реєстру кінцевим бенефеціаром ТОВ "Кварц-2000" та ВАТ "Черкасибудматеріали" є Плетінь Надія Іванівна, обидві фірми зареєстровані за одною ж адресою - м. Черкаси, вул. Чкалова 12. Таким чином у двох споріднених фірм було придбано 18 квартир, ще 2 у приватних осіб. 

Як повідомив у коментарі виданню «Нова Доба» агент з операцій з нерухомості «Біржі нерухомості» Дмитро Усмединський, цей будинок є довгобудом і квартири там дійсно погано продаються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КВАРТИРИ ДЛЯ АТОВЦІВ ЗА ЗАВИЩЕНОЮ ЦІНОЮ ПРИДБАЛИ "В РАМКАХ ЗАКОНУ"

На фото довгобуд більшість квартир для Атовців в якому купила Черкаська ОДА. 

В цей час губернатор Юрій Ткаченко знаходиться "на морі" в офіційній відпустці. 

Проплати за квартири з доплатою від родин Атовців
Купівля квартири у ВАТ  "Черкасибудматеріали"
Купівля квартири в УМані
Купівля квартири на вул. Конєва в Черкасах

Останні новини