ДАІшників виправдали за незатримання винних у трощі автівок "Автомайдану"

Чотирьох колишніх працівників ДАІ виправдано за незатримання молодиків які трощили автівки “Автомайдану” на Соборній площі в Черкасах. 

Відповідний вирок виніс Соснівський суд за обвинуваченням правоохоронців за ч. 1 ст. 367 ККУ (службова недбалість). Підозрювані виправдані за відсутністю складу кримінального правопорушення.

Розглядувані в судовому засіданні події стосуються так званого розгону столичного “Автомайдану” на Соборній площі в Черкасах. Так в ніч з 26 на 27 січня 2014 року представники столичного “Автомайдану” прибули в Черкаси і спробували повторно штурмувати будівлю Черкаської ОДА. Після початку штурму були задіяні спецпідрозділи “Беркут” та “Грифон”, які розігнали нападників на будівлю ОДА та затримували мітингувальників. Також під час розгону були задіяні невідомі молодики з битами які трощили автівки автомайданівців.

Під час зачистки Соборної площі на працівників ДАІ були покладені функції блокування заїзду автівок на прилеглі до головної площі ділянки автодоріг. При цьому виїзд автівок які тут знаходилися не було заборонено. Обвинуваченим працівникам ДАІ інкримінували незатримання групи невідомих молодиків які трощили автівки битами чим чинили хуліганські дії та порушували громадський порядок. Службова недбалість в результаті призвела до втечі нападників.

В судовому засіданні підозрювані не визнали вини в повному обсягу. Та пояснили, що виконували вказівку по забезпеченню дорожнього руху згідно покладених інструкцією функцій.

Вважали, що на той час правоохоронними органами проводилися спеціальні заходи, щодо припинення масових заворушень та групового порушення громадського порядку. Такі заходи передбачені планом “Хвиля”. Відповідно до діючих на той час нормативно-правових актів, що регламентували діяльність працівників міліції, затримання невстановлених осіб, які чинили побиття автомобілів повинні були здійснювати працівники спеціальних підрозділів, які на той момент перебували на Соборній площі, мали табельну зброю та були відповідним чином екіпіровані.
 

Останні новини