"Діалог з країною": чи буде в Черкасах чергове побоїще за участі міліціонерів.

18 лютого 2013 року Всеукраїнське об'єднання "Свобода" анонсувало, що 25 лютого буде проведена акція, присвячена третім роковинам президенства Віктора Януковича.

Згідно Закону України "Про мирні зібрання громадян" відповідне повідомлення, про проведення акції, було особисто передано для реєстрації відповідними службами Черкаського міськвиконкому головою Черкаської міської організації ВО "Свобода" Андрієм Лубком. Проте повідомлення не було прийняте, з формулюванням "Не може бути зареєстроване, як таке, що не відповідає рішенням виконавчого комітету від 21.02.2013 № 194 та від 20.02.2013 № 190. Начальник відділу документообігу Веретільник Н.О." Згідно думки голови Черкаської обласної організації ВО "Свобода" Юрія Ботнара, ці рішення були прийняті в закритому порядку , без консультацій з громадськістю, та не оприлюднені належним чином у засобах масової інформації. Наслідком такого рішення можуть стати репресії проти організаторів та учасників зібрання, яке планується 25 лютого 2013 року у Черкасах.

Треба відзначити, що рішення Черкаського міськвиконкому суперечать Рішенню Конституційного суду України від 19.04.2001 № 4 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 39 Конституції України про завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування про проведення зборів, мітингів, походів і демонстрацій. Це Рішення говорить: "Визначення конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей  форм мирних зібрань, їх масовості, місця, часу проведення тощо є предметом законодавчого регулювання". Черкаський міськвиконком не є законодавчим органом, а  його рішення не є законодавчим актом.

 - Фактично Одарич, який показав, що він є лише підлабузником Тулуба та його маріонеткою, порушив законодавство України, та обмежує конституційні права та свободи українців. Ми розуміємо, що під час проведення акції нас зустрінуть правоохоронці. Краще якщо це буде "Беркут" чи "Грифон", з якими буде цікаве протистояння, оскільки пепеесників ми розгонимо, в разі їх незаконного втручання в проведення мирного заходу. Щоб запобігти протиправним діям влади до Черкас приїде Народний депутат від "Свободи", наш брат Юрій Сиротюк.- відзначив головний свободівець області.

 - Ми сьогодні акцію, присвячену роковинам Януковича, перетворимо в справжній "Діалог з країною", а не в ту показуху для бидла, яку ми бачили на телеканалах нещодавно. ВО "Батьківщина" приєднається до ініціативи "Свободи", як і "Фронт змін". І діалог ми почнемо з бронетранспортерів, які влада встановила на Соборному майдані Черкас, - приєднався до ініціативи свободівців депутат Черкаської міської ради Микола Булатецький.

 Нажаль не вдалося дізнатися чи приєднається до акції "УДАР", адже вчергове не було на прес-конференції опозиційних сил голови Черкаської обласної організації цієї партії - Віталія Іляшенка, проте, як стало відомо, "УДАРівці" обіцяли долучитися.

Останні новини