Діалог: влада – фермери

Днями голова Чорнобаївської райдержадміністрації Юрій Клименко за участі заступника голови райдержадміністрації Юрія Коцура зустрівся з фермерами району, які мають в обробітку від 50 га ріллі. Очільник району запросив аграріїв Чорнобаївщини до тісної співпраці та конструктивного діалогу на перспективу розвитку сільськогогосподарської галузі району.

На початку аграрного року обговорювалися важливі питання, пов’язані з виробничою діяльністю, створенням робочих місць, підтримки соціальної сфери.

– Питома вага фінансових надходжень від найбільшої галузі за 2012 рік становила 55,7 відсотка, а це – близько 50 млн.грн. Із них – 2842 тис.грн податків та зборів сплачено фермерськими та малими сільськими господарствами району, – наголосив Юрій Клименко.

Показники виробничої діяльності фермерських та інших форм власності підприємств для району досить важливі. Тому в ході розмови акцентувалася увага на господарському ставленні до землі, зокрема, дотримання науково-обгрунтованого ведення сівозмін, в достатній мірі внесення мінеральних добрив, засобів захисту рослин, проведення посіву районованого насіння високих репродукцій, а також належний догляд за посівами. Актуально звучало й питання розвитку тваринництва в фермерських господарствах, адже саме в цій галузі Чорнобаївський район посідає друге місце в області.

Порушувалися й актуальні питання оренди землі та вчасні розрахунки за паї. 47 фермерських господарств орендують 2579 га земель сільськогосподарського призначення, з них – земель державної власності –1179 га. Решта орендованих земель – паї громадян.

Важливим акцентом з боку влади прозвучала легалізація заробітної плати та укладання посильних соціальних угод на селі.

До розмови долучився голова обласної асоціації фермерських господарств Віктор Гончаренко, який ознайомив присутніх із рішеннями 23 з’їзду Асоціації фермерських господарств та землевласників України та аспектами звернення фермерів Черкащини до Верховної Ради щодо внесення деяких змін до закону про надра землі, ринок землі тощо. Голова районної асоціації фермерських господарств Олексій Пономар підтримав ідею конструктивного діалогу фермерів із владою.

В ході зустрічі аграрії району мали змогу задати питання, які їх турбують, голові райдержадміністрації Юрію Клименку, його заступнику Юрію Коцуру, працівникам управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Пенсійного фонду у Чорнобаївському районі, відділу Держземагенства, Чорнобаївського відділення Золотоніського ОДПІ, на які вони отримали змістовні відповіді.

– Зустрічі з фермерами керівництво району планує проводити й надалі. Пропозиції, які вдасться втілити силами районної влади, буде реалізовано, – запевнив очільник району. Задля ефективної співпраці органів влади з фермерськими господарствами фермерів запрошуватимуть на колегії РДА, тематичні наради тощо.

 

 

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків із громадськістю
у справах преси та інформації апарату райдержадміністрації

Останні новини