Черкаська ОДА на 10 млн. придбала несинхронізованого телемедичного обладнання
Черкаська ОДА на 10 млн. грн. придбала несинхронізованого телемедичного обладнання китайського виробника, що наразі не може повноцінно використовуватися за призначенням.
Про це, за запитом, виданню “Кропива” повідомили в Управлінні охорони здоров'я Черкаської ОДА.
Договір на поставку 114 комплектів телемедичного обладнання було укладено в квітні минулого року Департаментом будівництва Черкаської ОДА за голови ОДА Романа Боднара. Як повідомили в департаменті будівництва, комплекти обладнання були поставлені в 67 амбулаторій загальної практики — сімейної медицини по Черкаській області (з повним переліком амбулаторій які отримали комплекси можна ознайомитися за посиланням).
Згідно договору, поставлялися телемедичні комплекси - “Мобільний діагностичний комплекс IDIS 7500 з передустановленим програмним забезпеченням” у специфікації: монітор пацієнта, спірометр, інфрачервоний термометр, інструкція, транспортна валіза.
У жовтні 2020 року, вже за нового голови ОДА Сергія Сергійчука, в Черкаській обласній лікарні була проведена перша телемедична консультація.
- Днями в обласній лікарні провели першу телемедичну консультацію. Як повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук, на Черкащині медичні працівники 67 лікарських амбулаторій отримали 114 комплектів телемедичного обладнання. Тож є всі технічні можливості для того, щоб віддалено на місцях забезпечити якісну діагностику та лікування із фахівцями високого рівня, - йшлося в офіційному повідомленні Черкаської ОДА.
Нове телемедичне обладнання мало б надати можливість швидкого обміну інформацією щодо стану здоровя пацієнта між лікарями первинної ланки та вузькопрофільними спеціалістами вторинної ланки.
Сімейний лікар за присутності пацієнта може не лише зв’язуватися зі спеціалістом задля консультацій, а й здійснювати спільну діагностику, як вимірювання артеріального тиску, електрокардіографічне дослідження, здійснення вимірювання цукру в крові, аналізу сечі, вимірювання функцій дихання, вимірювання насиченості крові киснем. Усі показники про стан пацієнта містяться в системі. Мобільний комплекс збирає діагностичні дані у файл й розміщує його у власне хмарне сховище, до якого дистанційно є доступ у телемедицинському проекті. Тобто лікар не витрачає багато часу на передачу даних про пацієнта іншому спеціалісту, - йшлося в описі системи на сайті Черкаської ОДА.
За інформацією наданою КЗ “Черкаський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики” Черкаської обласної ради, повноцінне проведення телемедичних консультацій на сьогодні неможливе через те, що придбане телемедичне обладнання не синхронізується з наявною інформаційною системою. А задля повноцінного впровадження телемедицини в регіоні, планується створення “Черкаського обласного центру телемедицини” як структурного підрозділу Черкаської обласної лікарні та впровадження програмного комплексу по всій області на початок липня цього року.