Черкаська ОДА без тендеру купила квартири атовцям по зростаючій ціні

Департамент цивільного захисту та оборони Черкаської ОДА без тендеру придбав 20 квартир на суму 15,963 млн. грн. для родин загиблих та скалічених в АТО.

17 з 20 квартир були придбані у двох суб’єктів господарської діяльності які пов’язані з депутатом Черкаської обласної ради 6-го скликання Плетінь Василем Григоровичем, який був обраний за партійним списком Партії регіонів.

Так 16 квартир було придбано у новобудові за адресою м. Черкаси Байди Вишневецького 97 у ТОВ «Кварц-2000», ще одну квартиру у ВАТ «Черкасибудматеріали» за адресою Героїв Сталінграда 38. Згідно державного реєстру кінцевим бенефеціаром ТОВ "Кварц-2000" та ВАТ "Черкасибудматеріали" є Плетінь Надія Іванівна, дружина екс-депутата. Обидві фірми зареєстровані за одною ж адресою - м. Черкаси, вул. Чкалова 12. Сам екс-депутат згідно реєстру є керівником ВАТ «Черкасибудматеріали».

В процесі укладання договорів на придбання 16 квартир у ТОВ «Кварц-2000» вартість квадратних метрів зростала. Якщо за першими укладеними договорами у двокімнатних квартирах ціна одного квадратного метру складала 12925 грн. То вже менше ніж за місяць ціна зросла до 13750 за квадратний метр.

Така ж тенденція прослідковується і за договорами купівлі однокімнатних квартир від 13551 грн. за квадратний метр до 14000 грн. за менше ніж за місяць часу.

За даними офіційних відповідей на запити, реєстрів проплат на порталі Е-дата, ми склали таблицю в якій відобразили придбання 20 квартир Черкаською ОДА.

Клікніть на фото таблиці для збільшення 

Начальник департаменту цивільного захисту та оборони Олександр Криворучко cтверджує, що виконав усі нормативні вимоги. 

- З 2010 року внесені зміни в нормативні документи і квартири можна купувати без тендерних процедур, за найменшими запропонованими пропозиціями. Згідно чинного законодавства я, як посадовець здійснив всі кроки передбачені законодавцем для купівлі житла для цієї категорії громадян. Були оголошення у газетах «Нова Доба», «Вечірні Черкаси». Нам надійшли різні пропозиції, ми обрали з найменшою ціною. Ми мали право купити житло як на первинному так і на вторинному ринку житла. Більшість виявили бажання придбати житло у новобудові. Деякі квартири мали понаднормові квадратні метри за них погодилися доплатити. Зараз триває процес оформлення права власності на квартири, - розповів Олександр Криворучко. 

Дружина одного із загиблих атовців Ірина Пожарська серед тих кому довелося доплатити за понаднормові метри.

- Я взагалі стояла на черзі на отримання житла в Умані. Мені зателефонували і сказали, що є можливість отримати житло в Черкасах, бо мовляв програма діє саме для Черкас. Мені розповіли, що є хороший будинок, сказали що він повністю готовий до експлуатації, я погодилася на таку пропозицію. Перед новим роком пояснили, що потрібно доплатили 84 тис. грн. за додаткові метри, бо квадратура квартири 79 метрів, а держава оплачує 73. 29 грудня я через Ощадбанк перевела ці кошти департаменту. 6 січня нас запросили вручили ключі і все, документів ніяких не дали сказали чекайте звінка. Ось уже звонили сказали, що чекати аж до середини лютого, - розповідає Ірина Пожарська.

В той же час депутат Черкаської міської ради Ярослав Нищик заявив про завищені ціна на квартири посилаючись на актуальні на час укладення договорів ціни агентств нерухомості які коливалися від 8800 до 9400 грн. за кв. метр у цьому ж будинку.

З січня місяця 2016 року триває розслідування за кримінальним провадженням по факту привласнення коштів під час закупівлі житла для сімей учасників АТО, заявлена слідчими сума збитків складає 4,56 млн. грн.

Останні новини