Черкаська обласна влада черкащанам: "Ми вирішуватимемо хто буде жити, а хто помре."

18 лютого в прес-холі Черкаської обласної організації "Фронт змін" відбулася прес-конференція, на якій підняли питання клініки гемодіалізу "Фрезеніус". Нагадаємо читачам, що це одна з двох таких клінік, що працює в Україні. Інша клініка працює в Чернігівській області. І хоча німецький інвестор планував побудувати 10 таких клінік в різних регіонах України, після становлення Віктора Федоровича довелося відмовитися від амбітних планів надання медичних послуг за європейськими стандартами. В цього було кілька причин, не остання серед яких любов до відкатів в українських чиновників.

В Черкасах таку клініку було збудовано. За кошти інвестора було проведено ремонт приміщення, закуплено обладнання, яке відповідає найкращим світовим зразкам, точніше є цими зразками. Проте з першого року діяльності клініка почала зазнавати утисків з боку обласного керівництва, постійні перебої з фінансуванням клініки супроводжували роботу. Питання фінансування роботи на 2012 рік було вирішено лише після приїзду посла Німеччини в Україні, коли пообіцяли кошти виділити. Їх і виділили, але чомусь на останні 3 місяці 2012 року їх не вистачило, очевидно були перенаправлені на інші проблеми, або ж осіли в чиїйсь кишені.

З початку 2013 року обласне керівництво не йде на жоден контакт, тому колектив клініки знаходиться в невідомості, як і пацієнти клініки, які не бажають лікуватися в Обласній лікарні. Для вирішення цієї проблеми, а також згідно обіцяного графіка, було проведено прес-конференцію за участі Наталії Старікової, Леоніда Даценка, Михайла Малініна, представників трудового колективу та хворих, яким надавала послуги клініка "Фрезеніус".

Леонід Даценко, виступаючи першим, відзначив відсутність представників телекомпанії "Вікка", які проігнорували можливість участі в такому важливому заході, перш за все для громади міста та хворих, адже об'єктивне висвітлення ситуації дуже важливо.

- Нормами Конституції передбачено, що людина має право лікуватися там, де вона вважає за потрібне, там де вона хоче. З січня не продовжено договір з клінікою, хоча кошти на лікування хворих на ниркову недостатність були виділені, більше того кошти для закладу не надходили з вересня місяця. залишається дивним як заклад не просто виживав, а й надавав лікування тим хто його потребував,- відзначила в своїй передмові Наталія Старікова, перед тим як передати слово керівнику проекту Михайловському Дмитру Олеговичу.

- Не дуже нам приємно, що справа набуває політичного забарвлення, що не дає можливості належним чином лікувати пацієнтів. Проте медична адміністрація області з нами не виходить на контакт, тому ми не маємо ні негативної ні позитивної відповіді по питанню продовження фінансування клініки. Протягом останніх чотирьох місяців процедури гемодіалізу ми проводили за свій рахунок, а це три процедури щотижня для кожного з хворих. Одна процедура 829 гривень. Заради збереження фахівців і самої клініки ми погодилися на зменшення вартості надаваних послуг. Зараз вартість цієї послуги, що в обласній лікарні, що у нас в клініці саме 829 гривень. Проте пацієнти прагнуть потрапити саме до нас. Та й нема в державній лікарні стільки обладнання щоб охопити всіх хворих. Відповідно буде зменшено час проведення процедури,- відзначив Дмитро Олегович. "Мені важко говорити про чийсь особистий інтерес в цій справі, адже це взагалі абсурдно, і не може бути вигідно комусь. Це хворі люди, на них не можна наживатися" - відзначив пан Михайловський, очевидно забувши, що українські владці не мають нічого святого.

До слова запросили голову громадської організації "Відроджене життя" Устьяна Самвела Парамоновича, який без реверансів пояснив причини ситуації що склалася: "Незважаючи на однакову вартість послуг лікування в державному та приватному закладах, нам не дають лікуватися там де ми хочемо. Неправда, коли кажуть, що лікування в обласній лікарні безкоштовне. Кожного місяця доводиться витрачати близько тисячі гривень на супутні матеріали, тоді як "Фрезеніус" надає навіть фізрозчин для проведення лікування. Завідуючий обласним відділом охорони здоров"я, Брожик, так і не зміг мені відповісти, чому хворі не хочуть йти до обласної лікарні, в якій так добре і гарно?"

Загалом, після спілкування із хворими, вдалося виокремити кілька важливих речей, чому вони не хочуть лікуватися в обласній лікарні. Це і вартість медикаментів, які доводиться закуповувати для проведення процедур, тоді як клініка "Фрезеніус" всим забезпечує безкоштовно, і відношення трудового колективу, адже одній із хворих, під час лікування в обласній лікарні, лікар заявив: "Я вирішую хто буде жити, а хто помре", і кваліфікація персоналу, і час проведення процедури, яка повинна проводитись понад три години, але через завантаженість апаратів триває дві, і, що головне, самопочуття пацієнтів після процедури. Як зазначив один із присутніх, що приїхав із Городища, після лікування в державній установі, він міг пересуватися лише в інвалідному візку, тоді як після лікування в приватній клініці він самостійно може їздити громадським транспортом.

Ми не будемо вдаватися до того, щоб передати всі слова подяки, які почули журналісти та представники громадськості про клініку "Фрезеніус", а лише відзначимо, що це все відбувається в установі, яка є неприбутковою, тобто діяльність німецького інвестора спрямована лише на покриття витрат з лікування українських хворих. Але натомість спробуємо зрозуміти про що ж все ж побоялося сказати керівництво проекту та кому вигідне закриття медичного закладу.

Очевидно, що найбільші прибутки отримають власники лікарняних аптек, що містяться в приміщенні обласної лікарні. Це, зрозуміло, власність, головного лікаря Черкаського обласного онкологічного диспансеру - Парамонова Віктора, хоч і через підставних осіб. Очевидно, що таким чином цей "гіпократ" бореться за кілька десятків тисяч гривень щомісяця. Проте не треба переоцінювати вплив Віктора Парамонова на такі процеси. Очевидно, що керівники проекту не змогли пояснити німецькому інвестору навіщо кожного року платити "відкати", і що це взагалі таке. Тепер хворим лише залишається сподіватися, що "Фрезеніус" не перебереться до Росії, як це зробив інший інвестор із Франції, який не схотів платити побори кожному паскудному чиновникові, - "Бондюель".

Представник "УДАРу" Михайло Малінін пообіцяв залучити до допомоги колективу та пацієнтам клініки, Народних депутатів від партії. Тож тепер залишається сподіватись на розв'язання проблеми, то співчувати хворим, яких жадібні руки мужів від медицини, знову заганяють в жахливу систему поборів в "безкоштовній" державній лікарні.

Останні новини