Черкаські ультрас проти сучасного футболу.

Сьогодні лозунг AMF (Against Modern Football) дуже часто можна почути від людей, яким не байдужа доля сучасного футболу, прочитати на сторінках спортивних інтеренет-видань або навіть побачити на трибунах суппортерів різноманітних футбольних клубів. Так в чому ж полягає зміст цього лозунгу?

AMF — це загальноєвропейська ідея вболівальників, які протестують проти втрати цінностей в футболі. Сьогодні один з найвидовищніших видів спорту перетворили на бізнес, на іграшку у руках олігархів і політиків. Футболісти грають лише заради грошей, а не за честь клубу; матчі продаються і купуються у кабінетах функціонерів; зникають клуби зі славетною історією, а з’являються лише «клони» або комерційні проекти; спонсорами виступають алкогольні компанії; засилля легіонерів не дає змоги пробитися місцевим молодим гравцям… А найголовніше — це те, що з трибун зникає ПРИСТРАСТЬ, зникають справжні емоції! Сьогодні найбажаніший вболівальник — це той, який буде тихо сидіти на місці згідно придбаного квитка і лускати насіння або попивати "розливне". А офіційні фан-клуби будуть повністю підпорядковуватись керівництву клубу і виконувати лише його вказівки по організації підтримки. Договори з трансляторами матчів, які змушують виносити ігри на п'ятницю чи понеділок, що фактично унеможливлює підтримати команду на виїзному матчі.
— Все це знищує справжню атмосферу на стадіоні, знищує історію і традиції, знищує відданість кольорам рідного клубу!

Нажаль, під цей лозунг потрапили і черкащани. ФК «Дніпро» Черкаси був розформований у травні 2009 року через фінансові проблеми. Керівництво не побачило перспективи вкладати гроші в більш ніж 50-річну історію і традиції, так само як і місцева влада не зацікавилась в збереженні єдиного професійного футбольного клубу області. Але черкаські ультрас залишаються вірними традиціям і стверджують, що клуб живий доти, доки житимуть його фанати.

Наразі між керівництвом новоствореного фут. клубу "Славутич" і черкаськими ультрас є непорозуміння. Яке полягає в різних цінностях по відношенню до клубу.
Вірність — основа з основ. У ній полягає вся суть ідеології ультрас. Можна багато говорити про цю культуру вболівання, та чи зможе збагнути цю любов той, хто не знайомий з цим середовищем... Любов — заради якої ти готовий жертвувати своїми пріоритетами, яка змінює твій світогляд, якій ти не клянешся, а залишаєшся вірним до самої смерті. Ось в принципах саме такої любові, полягає справжня вірність.

Наша боротьба триває і щоб ніхто не мав сумнівів, — Наш рух живий! Кожен з нас, займає активну позицію в житті міста.
Cherkasy Supporters

Останні новини