Черкаські регіонали, комуністи та вільні демократи злякалися що їх будуть вішати?

У страху очі великі мабуть з цього прислів'я варто почати цей невеликий матеріал. Оскільки після подій блокування та штурму сесії Черкаської міської ради депутатський корпус провладної коаліції в міськраді об'єднався. Черговим об'єднавчим чинником цього разу стали не вирішення земельних питань чи поділу бюджетних коштів, а заяви обласного лідера ВО "Свобода".

Зокрема мова йде навіть не про заяву Юрія Ботнара, а його  репліку на крик душі регіонала "до мізку кісток" - секретаря міської ради Віктора Горкуна. Нагадуємо, що під час сесії міської ради, коли представники громади все ж зайшли на сесію і коли мав слово Віктор Іванович, він навів громаді свої гіркі спогади про помаранчеву владу та помаранчеві часи. 

- Тоді деякі з прихильників помаранчевих в Черкасах, брали моє фото і вішали його на помаранчеву ялинку на Соборній площі, також вішали номер мого телефону. І моя дитина змушена була вислуховувати матюки в трубку. Ви вважаєте це нормально, - емоційно повідомив тоді Віктор Іванович.

Ми взяли з цього приводу коментар у лідера свободівців Юрія Ботнара. І він пояснив нам чому це є нормально.

- Я дійсно хочу йому ще раз наголосити. Декому могло здатися що я йому погрожую. Насправді ж ні. Він поділився своїми спогадами про часи помаранчевої революції, про те як на ялинку вішали його фотографію і номери телефонів. І його дитина плакала-горювала, що їй гнули матюки по телефону. Я вам хочу сказати, що це нормальний приклад обструкції який робить народ нечесним політикам, нечесним елементам суспільства. Я вважаю, якщо ти пішов працювати на олігархічний кримінальний режим, то будь готовий до того, що хтось скаже нехороші слова, будь готовий що тебе можуть побити. А як же по-іншому? Якщо ти встав проти громади то громада не буде терпіти. Я як націоналіст скажу, що помаранчева революція була такою оксамитовою і вона не досягла тих цілей які хотіло досягнути суспільство. Я наголосив тоді на сесії і наголошую зараз, що він (Горкун - ред.) мусить бути вдячний, що помаранчева революція вішала лише його фотографії, а от націоналістична революція вішатиме не лише фотографії, - повідомив нашому виданню Юрій Ботнар.

Таке об'єднання страхів та застережень депутатів міської ради вилилося в звернення до голови партії ВО "Свобода" Олега Тягнибока. Нижче розміщуємо текст звернення. 

 

Звернення депутатів Черкаської міської ради до голови партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Олега Тягнибока:
Шановний Олеже Ярославовичу!

Минулого четверга, 21.03.2013 року, керівник Черкаської обласної організації ВО «Свобода» Юрій Ботнар публічно, у присутності більше ста осіб, заявив, що після приходу вашої політичної сили до влади, ви почнете «вішати» членів Партії регіонів та представників інших політичних сил. Це відбулося в сесійній залі Черкаської міської ради, під час сесії вказаного органу місцевого самоврядування. 

Вислів викликав шок і обурення представників всіх політичних партій, присутніх у залі. Міський голова Сергій Одарич перервав засідання та попросив автора погрози відрекомендуватися, на що той гордо зазначив, що він, Юрій Ботнар, є керівником обласного осередку ВО «Свобода» та помічником народного депутата України Юрія Сиротюка.

До того ж, Юрій Ботнар погрожував міському голові, що винесе того разом із стільцем на вулицю, якщо сесія розгляне менше половини запропонованих опозицією питань.

Скажіть, будь ласка, чи входить така поведінка до норм та статуту вашої партії? Чи ви плануєте оголосити курс на знищення політичних опонентів та створення гетто для членів інших партій? Що має зробити політична громада міста сьогодні з вами, аби ви завтра «не повісили кожного з них на ялинках» (як пообіцяв Ботнар).

Вважайте цей лист відкритим зверненням до лідера української партії тих звичайних українців, які хоч і мають інші політичні погляди, та є такими ж громадянами України, як і він сам.

Просимо вас, якщо ви не «зграя бандитів», а національне політичне об’єднання, яким себе позиціонуєте, надати офіційну відповідь щодо вислову голови Черкаського обласного осередку ВО «Свобода» Юрія Ботнара: чи це частина програми партії, чи його особиста позиція. Якщо останнє, то як ви ставитесь до дій свого підлеглого і чи поділяєте його погляди?

Депутати фракцій Партії регіонів,
Вільних демократів та комуністів (усього 27 підписів) 

Як бачимо з тексту звернення, депутати міської ради трохи по-іншому і більш жорстко сприйняли заяви молодого свободівця. Так би мовити додали до слів свободівця те, що він не міг сказати в силу можливої відповідальності. Але як бачимо депутати суть його висловів дуже добре сприйняли і зрозуміли. Напевне їм є чого боятися. 

Останні новини