Черкаські освітяни готуються протестувати

У зв"язку з можливими масштабними скороченнями викладачів вищих навчальних закладів України, черкаські освітяни готові до протидії таким діям влади. Про це повідомив сайту Про головне http://progolovne.ck.ua/ професор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, завідувач кафедри "Української літератури та компаративістики" Володимир Поліщук.

– До нас дійшла ця інформація спершу у вигляді чуток, потім з’явились досить конкретні документальні підтвердження, що такі наміри у нашого уряду є. Зрозуміло, що у викладацькому середовищі ця інформація викликала дуже жорстку критичну оцінку. Наша університетська профспілка отримала листа від ЦК Профспілки працівників освіти і науки, аби ми, у разі прийняття владою рішення про збільшення норм навчального навантаження на викладачів, були готові до протестних акцій, — сказав Володимир Поліщук.

– Відповідно до запланованих урядом змін на викладацький склад чекає скорочення удвічі. Те, що цю ініціативу прикривають начебто стандартами європейських вищих навчальних закладів, — повний абсурд, бо там навантаження на викладача ще менше, ніж в Україні: 5-7 студентів, у той час як у нас — 9-13.

Це скорочення зачепить гідних викладачів, які все життя присвятили науці і викладанню. Цілком реальною у такому разі є повна профанація навчального процесу, бо в таких умовах викладач не зможе повноцінно готувати спеціалістів. Якщо нинішнє навантаження передбачає до 900 годин на рік, то новації збільшать його мало не удвічі, — обурюється професор.

– Занапаститься й наука, бо викладачеві і тепер важко знайти час на підготовку наукових досліджень, а коли на його плечі ляже удвічі більше навантаження, про науку можна буде забути.

Зрештою, я сподіваюся, що мудрість та інстинкт самозбереження візьмуть гору у керманичів та вони не затвердять цих змін. Викладачі не будуть слухняно сприймати нищівні для вищої освіти закони чи постанови, — підсумував Володимир Трохимович.

Нагадуємо читачу, що Володимир Поліщук був одним з лідерів помаранчевого руху в університеті за часів "помаранчевої революції". Здобув посаду ректора університету, але згодом її втратив.

Останні новини

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx