Черкащиною крокує віконна афера - правоохоронці безсилі
Черкащиною продовжує крокувати віконно-дверна афера, а правоохоронці покривають аферистів стверджують постраждалі та активісти.
Як ми вже повідомляли, десятки черкащан стали жертвами так званих віконних аферистів, які їздили по селах області та пропонували встановити пластикові вікна у кредит. Позику можна було оформити просто на подвір’ї – разом із горе-підприємцями був представник OTP Bank. Та після підписання кредитних договорів «підприємці» зникли у невідомому напрямі. Люди залишилися без вікон та з великими боргами – середня сума позики близько 10000 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "ВІКОННО-ДВЕРНА" АФЕРА ПО-ЧЕРКАСЬКИ
В липні обмануті люди з Чорнобаївщини пікетували обласне управління УМВС з вимогою розслідування діяльності аферистів. Тоді активістам пообіцяли розібратися у справі, а також провести службове розслідування щодо бездіяльності працівників міліції. Однак пройшов час і нібито формально було когось покарано, але процес афери триває.
Так було офіційне повідомлення, що прокуратурою міста Черкаси підтримано державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно чоловіка, який шахрайським шляхом виманював кошти у черкащан. Представляючись співробітником банку або компанії із встановлення балконних конструкцій, укладав із громадянами договори на виготовлення та установку вікон в їхніх квартирах, завідомо знаючи, що виконувати їх не буде, отримував від останніх грошові кошти і в подальшому зникав. За результатами судового розгляду з урахуванням зібраних у кримінальному провадженні доказів вказану особу визнано винною у вчиненні злочину та призначено покарання у вигляді обмеження волі терміном на 3 роки, - інформувала прес-служба прокуратури м. Черкаси.
Проте як ми вже повідомляли епізодів було досить багато і в більшості не в обласному центрі, а в глибокій провінції. Очевидно, справу провели щоб відзвітуватися, а хто буде повертати кошти? Це риторичне питання. Не важко здогадатися, що у засудженого по прикрій випадковості жодного майна яке б можна було арештувати і повертати кошти людям не виявилося.
- Фактично нічого з обіцяного не було зроблено. Віконні аферисти продовжують процвітати у нашій області, тільки під іншою «маркою». Так, у Черкасах пропонує послуги із встановлення вікон і дверей ПП Зуєва. Однак після отримання повної передоплати «менеджери» раптом «пропадають». Лише серед наших активістів більше десяти осіб постраждало від дій цього ПП і спільників, - розповів представник ППО «Трудова Солідарність» у Черкаській області Анатолій Мурав’я.
Як розповів Анатолій Мурав’я, після акції протесту до потерпілих почали телефонувати невідомі, які представлялися працівниками OTP банку, із залякуванням і погрозами. Представниця саме цього банку їздила з віконними аферистами та оформляла кредити. Активісти написали заяви у міліцію, однак відповіді так і не отримали. Відповіді на численні звернення до OTP банку теж досі немає.
Розслідування за всіма цими фактами не проводиться. Вочевидь, це комусь дуже вигідно. Черкаська міліція покриває віконних аферистів, - резюмував Анатолій Мурав’я.
По-факту бачимо елементарну спробу правоохоронців діяти «по-старому», нібито когось і покарали, але люди залишилися з своїми проблемами. Сам факт продовження роботи аферистів засвідчує зацікавленість представників правоохоронної системи, очевидно, що мають свою мзду, головне щоб не подавилися. Цікавим залишається відповідь на питання - чи начальник обласного управління Владислав Пустовар в долі?