Черкащина долучилася до "Шляху Гедиміновичів".

Підписання відповідної угоди відбулося під час інвестиційного форуму "Черкащина - територія співпраці", що проходить поряд з Черкасами.

Під час цього форуму відбувається робота низки профільних  груп, які мають напрацьовувати проекти, для їх реалізації на Черкащині. Угода, про підписання якої зазначено вище, є напрацюванням дофорумного періоду, але саме підписання відбулося при відкритті форуму.

Згідно цього проекту, Черкащина має долучитися до реалізації амбітного краєзнавчого туристичного потерціалу чотирьох країн: України, Польщі, Білорусі та Литви.

Довідка: в травні 2013 року Луцька, Кам'янець-Подільська, Старокостянтинівська, Ізяславська, Острозька, Дубенська та Хотинська міські ради заснували Асоціацію органів місцевого самоврядування "Шлях Гедиміновичів". Згадані міста мають намір із допомогою асоціації активно популяризувати себе в Європі, створивши сучасний міжнародний туристичний продукт, підґрунтям якого є культурно-історична спадщина Великого Князівства Литовського, Руського та Жемантійського. У майбутньому до маршруту хочуть долучити Литву, Польщу та Білорусь, щоб туристи, виїжджаючи, наприклад, із Вільнюса, завершували свою подорож у Кам'янці-Подільському.

Президентом асоціації обрано міського голову Луцька Миколу Романюка. Віце-президент новоствореної асоціації, міський голова Кам'янця-Подільського Михайло Сімашкевич.

З моменту підписання угоди Черкащина долучилася до спільного використання історичної та культурної спадщина та по-новому відкрила себе для туристів з близького порубіжжя.

Ярослав Нищик

Останні новини