Черкащани вважають, що потрібно святкувати День Перемоги

Більшість населення Черкаської області вважає, що перемогу над фашистською Німеччиною, як і раніше, потрібно відзначати 9-го травня, а не 8-го, як це прийнято в країнах Західної Європи. 

Такі дані були отримані в результаті опитувань, проведених Центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка з 13 по 20 березня в 24-х областях України і Києві. Вибірка склала 2800 осіб, похибка не перевищує 1,9%.

76,3% респондентів у Черкаській області відповіли, що святкування потрібно проводити 9 травня. При цьому лише 7,6% вважають, що свято потрібно відзначати як у Європі – 8 травня. Крім того, ще 12,4% опитаних вважають, що свято взагалі не треба відзначати, і 3,8% респондентів не змогли відповісти, повідомив на прес-конференції в Києві директор Центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук.

Загальноукраїнський показник з цього ж питання – 78% за святкування саме 9 травня, 8% опитаних вважають, що свято не треба святкувати взагалі.

Крім того, соціологічне дослідження виявило, що абсолютна більшість респондентів у всіх областях України вважають 9 травня Днем Перемоги.
Так, у західних областях понад 66% опитаних будуть відзначати перемогу у Великій Вітчизняній Війні, а на Донбасі 9-го травня 70-ю річниця перемоги над фашистською Німеччиною відзначатимуть понад 97% населення. У той же час, 9-е травня вважають святом і на півночі України (79,6%), і в центрі (76,3%), і в південних областях – 91,1%.

У ході дослідження було опитано 2800 респондентів, допустима похибка 1,13-1,89 відсотка. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондента.
 

Останні новини