Черкащани можуть побачити Шевченка у творах видатних художнків

 

Днями у приміщенні музею «Кобзаря» Т.Г. Шевченка в рамках підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка відбулось відкриття виставки «Образ Тараса Шевченка у творчості видатних художників». 

У музеї представлено 31 оригінальну роботу художників ХІХ – ХХІ століть, на яких можна побачити різноманітні портрети Шевченка. Живописні твори, наповнені повітрям, світлом, душевним теплом. У кожній картині відчувається індивідуальність художника, власне бачення образу Тараса Шевченка. Роботи надані Національним музеєм Тараса Шевченка в м. Києві. Цей виставковий проект дасть змогу шанувальникам образотворчого мистецтва ближче познайомитись з шедеврами відомих художників, зокрема: 

«Портрет Т.Г. Шевченка» автор Ілля Рєпін; «Шевченко серед селян» – Микола Глущенко; «Т.Г. Шевченко у майстерні» – Ісаак Тартаковський; «Тарас слухає кобзаря» – Михайло Дерегус; «Портрет Т.Г. Шевченка» – Іван Марчук; «Шевченко з кобзою над Дніпром» – Костянтин Трутовський; «Три літа» – Валерій Франчук та ін.

Завідувач музею, заслужений працівник культури України Ольга Шарапа розповіла, що перемовини з різними музеями про відкриття такої виставки велись давно. Цього року нам вдалося домовитись з київськими колегами про передачу нашому музею робіт на період виставки з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Було багато перешкод, та, не дивлячись ні на що, відкриття виставки відбулось. В свою чергу, ми передаємо роботи з нашого музею для експозиції в Національний музей, кияни побачать ці роботи в кінці місяця. Серед них переважатимуть більш аматорські полотна, які ми збирали по всій Черкащині.

Виставка працюватиме протягом місяця. Запрошуємо всіх бажаючих отримати насолоду від перегляду шедеврів відомих художників.
 

Останні новини