Черговий демарш Миколи Булатецького - "політична шизофренія" чи тверезий розрахунок?

Черкаський опозиціонер, переможець минулорічних виборів до Верховної Ради по 194 одномандатному округу Микола Булатецький дав чергову порцію «сенсації». Хоча останнім часом всі його демарші та «сенсації» стали передбачуваними та спрямованими на захоплення повноти влади в Черкаській обласній організації ВО «Батьківщина» та захист екс-мера Сергія Одарича.

Мова йде про інтерв’ю яке дав Микола Іванович всеукраїнському інтернет-ваданню Тиждень ua в якому вже чергове розказав про «5 колону» в Черкаській опозиції, «переворот» у Черкаській міській раді та інтереси Фірташа на Черкащині. Самі по собі такі заяви опального опозиціонера уже нікого не здивують, однак є деякі нюанси чому саме зараз треба дослухатися до цих заяв і подивитися на них під іншим кутом зору. Про них ми розкажемо.

Повністю не будемо розміщувати текст інтерв’ю, візьмемо найбільш яскраві «перли».

Перше на чому наголосив опозиціонер – це непорушність власного місця «єдиного кандидата» від опозиції та робота проти нього самих опозиціонерів.

– Я впевнений, що буду кандидатом на цих виборах. Гадаю, будуть певні негативні дії з боку опозиційних сил. Найпевніше, приховані, бо вже сьогодні дехто, хто офіційно належить до опозиції, працює проти мене. Разом з тим я переконаний, що мене перемогти можна лише за рахунок якогось підкопу з тилу, і таку роботу таки ведуть деякі особи.

Такі заяви Миколи Івановича не новина. Він після тріумфальної перемоги на осінніх виборах набув статусу «весільного генерала», принаймні для представників ЗМІ він просто знахідка. Тому замість того щоб включатися в активну роботу по розбудові та підвищенню авторитету партії він займається самопіаром, дуже часто на противагу самій «Батьківщині». 

Потім Микола Іванович вже перейшов до особистостей та висловив ідею проведення обласної партійної конференції

- Цю діяльність веде Анатолій Бондаренко, керівник обласної організації «Батьківщини».– Переконаний, що пан Бондаренко має стосунки з владою в місті Черкаси й в області. 

– Бондаренко і група партійців на ключових посадах працювали проти мене ще на виборах. Я про це проінформував найвище керівництво штабу: Мартиненка, Пишного та інших. Після виборів знову просив навести порядок – але досі якихось оргвисновків не зроблено.

Я зрозумів, що у Бондаренка є прикриття серед партійного керівництва і поділився своїми міркуваннями про те, що ми демократична структура, ми маємо провести конференцію і в усьому розібратися тощо. Тим більше, зараз йде процес об’єднання «Батьківщини» та «Фронту змін», і це теж накладає певний відбиток.

Але найбільше непокоїть, що проти мене працюють однопартійці.

Такі рефлексії Миколи Івановича теж не нові і вже неодноразово озвучувалися хоча і в більш легкій формі. Однак інакше як спробу політичного шантажу сприймати такі заяви не варто. Оскільки на це не піде сам Микола Булатецький, бо в умовах відкритої партійної дискусії шансів у нього на перемогу немає.

Микола Булатецький класичний політичний одинак. Не в його традиціях працювати на команду. Це дуже добре розуміє партійний актив. Але Булатецький потрібен "Батьківщині", а "Батьківщина" потрібна Булатецькому. Булатецький потрібен "Батьківщині" для рейтингу, а "Батьківщина" Булатецькому як політичний бренд. Лише в цьому форматі співпраці можлива взаємовигідна робота. Звичайно, що Анатолій Бондаренко не ідеальний керівник, але захоплення «Батьківщини» Миколою Булатецьким і його сімейною командою – це буде організаційний крах цієї політичної сили на Черкащині та призведе до програшу на Президентських виборах. 

Головним своїм опонентом опозиціонер вбачає Валентину Жуковську 

Напевно, так. Вона піариться, активно світиться у ЗМІ. У перевороті в Черкасах (маю на увазі усунення з посади мера Сергія Одарича) активну участь взяли Фірташ та Жуковська. Я пояснював своїм партійцям, що ми не можемо брати участі в цьому! Але мене не послухали.

Як би там не було, буде це чи Жуковська чи Тулуб чи Одарич або якийсь інший кандидат Миколі Івановичу варто було б спиратися на виборців. Він дуже любить заявляти про те, що він опирається на волю 150 тис. черкащан його округу, але чомусь насправді шукає незрозумілих для виборця союзів з Сергієм Одаричем, Михайлом Бродським. І безперечно його союз з екс-мером серйозно вдарить по його електоральним здобуткам. Причому зараз для всіх, мабуть окрім Булатецького, зрозуміло, що Сергій Олегович піде проти нього ж по його округу. Одним словом опозиціонеру варто бути послідовнішим та вести чесну публічну політику тоді його перемозі не завадить ніхто – навіть Анатолій Бондаренко.

Віддав порцію реверансів і нинішньому ситуативному союзнику Сергію Одаричу.

Ключовий момент для мене в цій історії з Одаричем – неприйнятність самого способу, в який була проведена відставка. Другий момент – Одарич останнім часом проявляв політичну поміркованість. Після виборів сесія міськради ухвалила звернення до вищих державних посадовців з вимогою таки підвести підсумки парламентських виборів в округах Черкащини, і Одарич брав в цьому участь. Крім того, Одарич однозначно заявляв журналістам, що Булатецький переміг на виборах, і в тому немає сумнівів.

З цього коментаря взагалі стає зрозуміло наскільки Микола Іванович просто жадає депутатського мандату. І це не погано, але дуже хочеться почути, що скаже Микола Іванович, коли Одарич піде по його округу. Хоча йому не звикати кардинально змінювати свою позицію. Однак це вже навряд чи його врятує. 

Дуже турбує опозиціонера входження представників опозиції до складу виконкому 

Мене найбільше турбує те, що до нового складу виконкому від «Батьківщини» увійшли Анатолій Бондаренко та депутат міськради Станіслав Овчаренко – вони ніколи не відзначалися своєю опозиційністю, по своїм діловим, політичним, моральним якостям вони не є опозиціонерами. Я вважаю, що це є проблема. Нічого з того, що закидалося Одаричу і послугувало приводом для його відставки, новим виконкомом не зроблено, хоча минув вже фактично місяць.

Більшість тих депутатів, які проголосували за відставку Одарича, і, навіть виразніше, – більшість тих, хто проголосували за призначення нового виконкому, і досі голосують синхронно.

Тут взагалі просто сміх, адже сам Микола Іванович ходив декілька днів і просив іти до складу виконкому голову обласної організації «Батьківщини». Та й його син – Максим Булатецький синхронно голосував за ключові питання які так «палять» душу палкому революціонеру.

Об"єднання і ще раз об"єднання 

Об’єднання необхідне, і я закликаю партійний актив «Батьківщини» зробити все, щоб воно відбулося. Іншого шляху в нас немає.

Між нашими місцевими «Батьківщиною» та «Фронтом» не все гладко. Але я б пропонував такий шлях: зібрати всіх обласних партійців «Батьківщини» та «Фронту», можливо, і партії «Реформи та порядок». Потратити день, але обговорити всі існуючі проблеми, у демократичний спосіб обрати керівництво об’єднаної партії. Наприклад, я не бачу, чим керівниця місцевого «Фронту» Наталія Старікова поступається керівникові «Батьківщини» Бондаренку. Скоріше, навіть переважає. В будь-якому разі, усі кадрові та інші рішення мають ухвалюватися відкрито – однак я боюся, що на практиці може статися навпаки, у кулуарний спосіб.

Ну і питання обєднання політичних сил – це головне питання і це основна причина чергового «загострення» Миколи Булатецького. Ні для кого вже зараз не секрет, що йде боротьба за ще не об’єднану єдину опозиційну політичну силу. Ми вже про це неодноразово писали тому повторюватися не будемо.

Нагадаємо лише розклади сил на даний час. Є голова обласної організації «Батьківщина» Анатолій Бондаренко та партійний актив з одного боку і новосформована група «революціонерів» з іншого. Групу «революціонерів» складають Микола Булатецький, Леонід Даценко, Наталія Старікова, Максим Поляков. Звичайно що між ними теж багато суперечностей, але ворог зараз у них один – Анатолій Бондаренко.

Основна проблема «революціонерів» - це відсутність організаційної партійної структури, тому дуже важко виграти боротьбу шляхом демократичним і виписаним статутом партії «Батьківщина». Справа в тому що «Фронт Змін» як партія існує лише на папері тому про якесь паритетне обєднання не може бути і мови. Єдиний і правильний шлях – це вступ нечисленних представників цієї політичної сили до складу «Батьківщини». І не тому, що це вигідно Бондаренку, а тому що це єдино правильний підхід для подальшого успішного розвитку партії. Ні звичайно «революціонери» на об’єднавчу конференцію можуть привести «активістів» які правильно піднімуть руку, але цим і завершиться партійне будівництво.

Тому саме зараз іде кампанія по дискредитації голови обласної організації ВО «Батьківщина» інформаційним рупором цієї групи – Миколою Булатецьким. Проводяться і інші заходи по його дискредитації. Зокрема з останніх варто згадати вибори у Чорнобаї де опоненти Анатолія Бондаренка з опозиції зробили все щоб кандидат від «Батьківщини» програв. Однак досягти програшу опозиційного кандидата і тим самим реалізувати план дискредитації голови обласної «Батьківщини» не вдалося.

Останній демарш Миколи Івановича ніщо інше, як загострення політичної боротьби в середині опозиції. Але навіть не це дивно. Дивно те, що напередодні цих заяв Микола Булатецький був заслуханий на бюро обласної організації партії «Батьківщина», його дії по підтримці Одарича та підривній внутрішньопартійній діяльності були засуджені. І головне що він визнав свої помилки. Також відбулося засідання Ради опозиційних сил яка також підтвердила правильність дій по відставці Одарича. Про це нам повідоми Анатолій Бондаренко у коментарі нашому виданню з цього приводу.

- Відбулося засідання Ради опозиційних сил де одностайно була підтримана позиція по Одаричу. Де всі були присутні, в тому числі кандидати від опозиції по проблемних округах. Вони не заперечували проти такої позиції. Якщо вони десь одноособово висловлюються на підтримку колишнього мера то це їх права, але є на сьогодні позиція партії. Що ми були проти Одарича, є і будемо проти Одарича.

Але мені здається, що вони насилу здогадалися, що Одарич ітиме на вибори по 194 округу. Я їм про це говорив з самого початку. Вони мені не вірили. -Одарич сказав що буде підтримувати – говорили вони. Подивимося як він не піде. Одарич – це політичний гравець і він переступить через будь-кого. Через Даценка, через Бондаренка, через Булатецького, через всіх, лише б досягти власної мети, - зазначає Анатолій Бондаренко.

- Дії Миколи Булатецького по підтримці Одарича та підривній внутрішньопартійній діяльності були заслухані на бюро обласної організації. Вони були засуджені. І я наголошую засуджені не Бондаренком, а партійцями. Така багатовекторність Миколи Івановича не підходить. Ми ж не в особистості граємося, є політична позиція партії. Окрім цього пересічні партійці приходили в офіс партії і запитували мене – що ж Микола Іванович робить? І головне що він визнав свої помилки, а тут знову черговий демарш, - коментує ситуацію з черговим демаршем Миколи Булатецького, Анатолій Бондаренко.

Микола Булатецький зараз заявляє, що боїться удару в спину з боку партнерів по опозиції. А його дії, як розцінювати? – вони є ударом ножем в спину ВО «Батьківщина».

Насамкінець голова обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолій Бондаренко додав:

- Критичні заяви в свій бік та обласного осередку партії «Батьківщина» я сприймаю нормально, але варто щоб вона була конструктивною. А заяви Миколи Івановича - це прояв його нестримної революційної натури. Ми стоїмо вище дрібних особистих емоцій, тому, приймаючи рішення, виходимо з партійних інтересів. 

Миколу Булатецького будемо підтримувати на перевиборах. Більше того, ми з оптимізмом чекаємо, коли Микола Іванович повернеться до конструктивного діалогу з однопартійцями з метою організації злагодженої, ефективної роботи. І коли виникатимуть якісь проблемні на його точку зору ситуації, то вони мають обговорюватися спочатку у внутрішньопартійному колі, а потім вже оприлюднюватися – це є аксіома ефективної партійної роботи.

На питання – чим є черговий демарш Миколи Булатецького – «політичною шизофренією» чи тверезим розрахунком? – відповідь кожен нехай дасть сам.

Підготував: Олександр Безпрозванний

 

 

Останні новини