Через погрозу перекрити залізничну станцію в село прибув автобус поліціянтів (Фото)

Через погрозу перекрити залізничну станцію «Білозіря», що в селі Хацьки, Черкаського району туди прибув автобус поліціянтів та представники керівництва району і області. Вїзди в село також були підсилені постами поліції.

Сьогодні о 6-й годині ранку на залізничній станції в с. Хацьки зібралися близько 60 осіб, представників громад Хацьок, Степанок та Білозіря, щоб провести попереджувальну акцію та заявити вимоги перед владою.

Автобус з поліцією забезпечував громадський порядок. 

Основна мета акції – це виступити проти зростаючих тарифів на енергоносії, піднімалося також питання катастрофічного стану місцевих автошляхів, проблеми з наданням субсидій та земельні махінації. Попередньо учасники планували навіть перекрити залізничну станцію, відмовляти від радикальних дій протестувальників приїхали представники влади – в.о. голови Черкаської РДА Петро Коренюк, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

На фото Валентин Тарасенко (зліва) та Петро Коренюк

Врешті-решт перекривати залізничне полотно не стали, натомість більше години спілкувалися з представниками влади.

- Представники громад сіл Хацьки, Степанки, Білозіря висловили бажання побачити представників влади, тому що поверталися хлопці з фронту в тому числі і я, і бачимо що рівень життя набагато впав. Люди бідують, днями і ночами возять із посадок дрова, економлять копійки і в кінцевому результаті йдемо до зубожіння. Земельні питання стали на краю леза, АТОвцям землі немає і так далі. Але основним і найболючішим питанням є незаконно встановлені тарифи на енергоносії – електрика і газ. Реальна вартість газу національного видобутку не перевищує 3 тис. грн. за тисячу кубометрів, що значно менше встановлених 6879 грн. які встановлено для населення. Така політика забезпечує збагачення олігархів завдяки субсидійних оборудок та створює умови для геноциду народу, - виступаючи сказав один з ініціаторів акції, учасник АТО з с. Степанки Микола.

В результаті організатори мітингу звернулися до влади з проханням провести засідання сесій районної та обласної рад з розглядом питання тарифної кризи та забезпечення населення газом українського видобутку по прийнятній ціні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИЯ ЗЕМЛЯ? - ГУБЕРНАТОРА ТКАЧЕНКА (СПЕЦРОЗСЛІДУВАННЯ)

Присутні на акції сільські голови сіл Хацьки – Ігор Чекаленко та Білозіря – Володимир Міцук загалом підтримали акцію, але скаржилися що вирішення поставлених проблем далеко поза їх компетенцією.

- Ми підтримуємо підняті питання, бо дійсно нинішні тарифи – це геноцид українського народу. В той же час ми проти перекриття залізничного полотна, - пояснив Ігор Чекаленко. 

Земельні питання також стали проблемою які не під силу вирішити сільській владі.

- Землі забрали у підпорядкування держкомзему, фактично виділення іде без погодження з сільською радою, а люди думають що це сільський голова роздає землі наліво і направо. Аби хоч вже оренду платили ті хто взяв, - розповідає Володимир Міцук.

Представники ж районної та обласної влади переконували людей, що життєво важливі питання хоч і поступово, але вирішуються і вирішуватимуться.

Підтримати людей приїхав і начальник управління культури області Олег Островський, однак говорив про загальні проблеми обєднання та гуртування української нації.

Останні новини