Через підрядника, плитка кума мера для міста суттєво здорожчала

Через підрядника, який займався ремонтом тротуарів в Черкасах, плитка з підприємства кума мера, для міста суттєво здорожчала. 

Про це йдеться в ухвалі Соснівського суду.

За фактом кримінального правопорушення по ч. 3 ст. 191 КК України (розтрата, привласнення коштів) директору Департаменту ЖКК та його знайомому-підряднику вручено підозри. Днями, підряднику обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави (180 тис. грн.). Натомість директора Департаменту ЖКК Олександра Яценка суди першої та апеляційної інстанцій відмовилися відстороняти від посади.

Наразі слідство опрацювало дані по чотирьох укладених угодах з ФОП Юрієм Кукавою, в 2020 році, вартістю 4,6 млн. грн. За результатами судових будівельно-технічних експертиз, загальна матеріальна шкода по цих договорах складає 0,786 млн. грн. (17 % від суми укладених договорів).

Така “маржа”, за даними слідства, утворилася внаслідок неправдивих відомостей щодо видів, обсягів та вартості будівельних робіт і матеріалів. Зокрема в кошторисах вартість тротуарної плитки закладалася 360, 390 грн. за кв. метр, а купувалася підрядником за ціною 175 грн. за кв. метр, дешевшої марки, у ТОВ “С-Плитт”.

Бенефеціаром ТОВ “С-Плитт” є кум міського голови, місцевий бізнесмен Олександр Карпенко.

Цікаво, що у розпал конфлікту різних груп впливу міської ради, у серпні-вересні 2017 року, директор Департаменту ЖКК Олександр Яценко звинувачував міського голову Бондаренка, що той нібито вимагає нав'язувати підрядникам необхідність закупівлі тротуарної плитки саме у ТОВ “С-Плитт”.

Не менш цікавою є і особа підрядника — Юрія Кукави. Він проходить обвинуваченим у справі по діяльності організованої злочинної групи яка викрадала елітні автівки, а потім повертала власникам за викуп. Серед потерпілих від діяльності злочинної групи і депутат Черкаської обласної ради Михайло Мушієк, в якого викрали нову елітну автівку.
 

Останні новини