Частина Черкаської опозиції пішла ходою на Київ - чи далеко зайдуть?

 Вже декілька днів поспіль черкаські опозиціонери закликали черкащан йти ходою на Київ. Це робили на прес-конференції опозиційних сил Анатолій Бондаренко та Леонід Даценко, Микола Булатецький з таким закликом звернувся через соцмережу Фейсбук. А за словами Леоніда Даценка в Холодному Яру навіть освятили прапори з якими учасники ходи будуть рухатися на Київ.

 І от нарешті настав день 16 липня – час вирушати. О 10:00 патріотичні черкащани, а це переважно активісти Черкаської обласної організації «Батьківщина» зібралися на Соборній площі у кількості 70 осіб та після коротких виступів яких вже і не варто повторювати рушили ходою до Києва на підтримку врадіївських протестувальників де 18 липня відбудеться всеукраїнська акція проти міліцейського свавілля.

На чолі колони голова обласної організації «Батьківщина» Анатолій Бондаренко, два «проблемних для влади» народних депутати від Черкащини Леонід Даценко та Микола Булатецький, депутати обласної ради.

Головним прапором ходи є стяг повстанців з Холодного Яру «Воля України — або смерть!», якого напередодні освятили у Холодному Яру.

Загалом в ході візьме участь близько 30 осіб.

 

Особливо хочемо підкреслити невелику замальовку, - перед стартом ходи до лідерів опозиції підійшов депутат обласної ради Михайло Мушієк та в стилі Гагаріна закликав, хотілося сказати «поехали», бо дуже схожий був контекст, але на відміну від відомого космонавта сказав – «Ну з Богом».

Вдалося вихопити декілька коментарів у голови обласної організації ВО «Батьківщина» Анатолія Бондаренко та його соратниці депутата обласної ради Наталії Старікової.

Ми запитали чи будуть вони брати безпосередню участь і чи далеко зайдуть?

- Ми будемо брати безпосередню участь у ході, ми готові, всі майже в спортивній формі. Формат ходи такий, що ми йтимемо пішки весь час. Якщо можливо ми не будемо встигати, можливо доведеться під’їхати щоб в четвер на майдан вчасно потрапити, - повідомив Анатолій Бондаренко.

Також життєдіяльність учасників ходи буде підтримана обозом який попрямує вслід.

- В нас відповідно є й певний обоз, є палатки, українська їжа – сало, огірки, всі атрибути для вдалого походу – ділиться Бондаренко.

А провокацій не очікуєте, буде якась служба безпеки?

Особливої служби безпеки ми не організовуємо – ми самі собі служба безпеки.

Я думаю моїх сил та сил інших чоловіків в колоні буде достатньо щоб протидіяти провокаціям, але чесно кажучи я не очікую провокацій. Ми йдемо до людей тому я переконаний, що люди звичайні черкащани не будуть чинити нам жодних протидій. Люди висловлюють сьогодні своє обурення діями влади і підтримують такі дії опозиції. Єдине від кого можна теоретично їх очікувати - це влада, але я думаю вони на це не підуть – розповів перед стартом ходи Анатолій Бондаренко.

Декілька коментарів дала і Наталія Старікова, яка активно включилася в роботу новозлитої опозиційної партії.

- Я також беру безпосередню участь у цій ході і вважаю особисто для себе, що інакше і бути не може. Я вважаю, те що відбулося у Врадіївці - це відгук акції «Вставай Украно». Тому що люди яких ми закликали вставати з колін, ті конкретні люди – це вже зробили - встали з колін і показали, що не будуть терпіти наруги над собою та владної і міліцейської вседозволеності.

Ми закликали людей вставати проти беззаконня то кому ж як не нам їх підтримати? Тому ми вирішили, що йдемо ходою, ми спілкуємося з людьми, ми людей інформуємо, збираємо факти та інформацію по злодіяннях влади на місцях, - в опозиційному пориві розповідає Наталія Володимирівна.

Також опозиціонерка пропонує переходити до практичних дій.

- Пора вже переходити і до практичних дій, попри такий акт громадської непокори, як хода на Київ працюють наші громадські приймальні по всій області і ми зараз будемо активізовувати людей, щоб вони не боялися розповідати про наругу над ними з боку влади в якій би формі вона не відбувалася.

До нас приходять люди із заявами в яких викладають конкретні факти бездіяльності чи свавілля місцевих правоохоронців інших владних структур.

Сьогодні найбільш активні партійці долучилися до ходи – це близько 30 осіб. Зрозуміло, що це не вражаюча цифра, але я переконана що насправді так як ми думають тисячі і десятки тисяч черкащан. Саме на нас, партійному активі, лідерах обласної організації лежить завдання актуалізації цих питань і проблем. Ми маємо почати з себе і показати суспільству, що ми не будемо миритися із беззаконням та свавіллям, - завершила Наталія Старікова.

На завершення додамо, що ідея походу на Київ не така по собі й погана. Оскільки як жителі Врадіївки так і всієї країни потребують захисту від беззаконня та свавілля у будь-яких його проявах.

Але знову ж таки, не було Черкаського «УДАРу» який грає свою дискотеку на врадіївській трагедії і йде своєю ходою на чолі з депутатом Сергієм Капліним.

Свобода теж не взяла активної участі в заході – обмежившись кількома представниками на мітингу. Поза очі свободівці стверджували, що це не наш піар – це їх вибори прозоро натякаючи на піар-підтекст акції на користь теми проблемних округів Миколи Булатецького і Леоніда Даценка.

Дехто буде закидати, що акцію організував Анатолій Бондаренко з соратниками щоб не бути осторонь такої доброї для піару теми і доля істини в критиці буде мати місце.

Але головний урок у тому, що і досі не винесли опозиціонери різного штибу та калібру розуміння того, що лише разом можна досягти якогось результату поступившись якимись особистими амбіціями.

І знову так виходить, що в одних свадьба, а в інших весілля. В результаті проблеми людей залишаються невирішуваними.

А ще гірше, коли людей збурять, вони на щось понадіються, виступлять починають боротися, а інформаційна хвиля і резонанс закінчився – політикам стає нецікаво, а з людьми потім розбираються дуже швидко.

Підготував: Олександр Безпрозванний