Бюджетна комісія обласної ради не виділила кошти на "Фрезеніус".

Сьогоднішнє засідання бюджетної місії Черкаської обласної ради не відбулося через відсутність кворуму! Із 13 членів комісії з'явилося тільки п'ятеро (кажуть, що такого випадку ще не було). І це при тому, що на засіданні мали розглядатися важливі питання – зміни до бюджету, звіт голови комісії Володимира Багрійчука, фінансування лікування хворих на гостру ниркову недостатність. Дуже прикро, що депутати таким чином продемонстрували ставлення до своєї депутатської роботи і до виборців! Я вважаю відсутність кворуму недопрацюванням пана Багрійчука, який як голова мав забезпечити явку депутатів.
Крім мене із депутатом Любов'ю Майбородою на засідання комісії прийшли і пацієнти гемодіалізного центру "Фрезеніус", ми підняли питання вишукування коштів на лікування "нирочників". Нагадаю, що на мітингу 12 березня начальник ГУ охорони здоров'я ОДА Володимир Брожик обіцяв, що борги перед "Фрезеніусом" за 2012 рік влада погасить. Але член комісії, начальник Головного фінуправління ОДА Володимир Кулеша відповів, що фінансування приватного підприємства не передбачено законом (хоча в минулому році лікування хворих у "Фрезеніусі" проплачувалося з обласного бюджету!) і слід звертатися з проханням про виділення коштів із державного бюджету. Пан Кулеша додав, що в обласному бюджеті взагалі не вистачає фінансів на обласні програми.
У відповідь я запропонувала створити робочу групу і поставити на сесії питання про кошти на лікування хворих.
Крім того, виступила з ініціативою звітувати не лише про рух коштів обласного бюджету, але й не забувати вказувати те, чого виконати не вдалося. Приміром, обласне управління освіти просило на 2013 рік 80 млн. грн. на галузь. В бюджеті запланували лише невелику частину з цієї суми. То треба не сухо інформувати, а планувати на подальше фінансування тих проблем, які вирішити в минулому році не вдалося. В освіті їх ціле море - ліквідують школи (за 2011-2012 закрито 22 школи і 11 реорганізовано), на 70% складає забезпеченість підручниками, 11 будівель навчальних закладів перебувають в незадовільному стані, скорочуються капітальні видатки на ремонти шкіл, - повідомляє на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук" Наталія Старікова, голова Черкаського обласного осередку "фронту змін", депутат Обласної ради.