Будинок який забудовник збирався знести визнали культурною пам'яткою

Історичний будинок по вул. Б. Вишневецького 2 в Черкасах, який забудовник планував знести, занесено до Державного реєстру нерухомих памяток України.

Про це повідомили в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА. 

Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом внесло об’єкт культурної спадщини «Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення. 

- Житловий будинок пристава Табачнікова останнім часом ставав причиною резонансних тем та скандалів. Можемо сказати, що це приміщення набуло правового статусу пам’ятки культурної спадщини та продовжує перебувати під охороною держави, - пояснила очільниця управління Людмила Фіть.

Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського) є характерним для періоду к. ХІХ – поч. ХХ століть зразком міської архітектури Черкас. Особняк відрізняється автентичністю форм оригінального цегляного мурування фасадів і має виняткову цінність для збереження успадкованого архітектурного середовища обласного центру. Пам’ятка розташована у межах заповідної території «Черкаські берегові схили» та багатошарової пам’ятки археології — городище «Замкова гора» та культурний шар пізньосередньовічних Черкас.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року в міській раді повторно видали містобудівні умови на будівництво висотного житлового будинку на місці де знаходиться історичний будинок.

За інформацією забудовника ПП “Надія”, результати технічного обстеження показали, що будівля непридатна для використання та рекомендується до знесення.
 

Останні новини