Брехуни та "брехунці" журналістики. Оголошуємо фото-конкурс "Холодний Яр - 2013".

От пощастило мені побувати цього року в патріотичному таборі, який ВО "Свобода" та організація "Сокіл" проводили в Холодному Яру на околиці хутора Кресельці з 18 по 21 квітня. Просився я туди як журналіст. І дивно, знаючи мій вельми негарний норов, мене не лише зустріли, а й забезпечили всіма правами та обов"язками таборовика. Вражень купа. І не всі дуже хороші. Та не про те ж мова. Що хотілося б відзначити, це той ентузіазм та відповідальність, якими перенасичений весь графік таборового життя. Дуже важко фізично. Не просто дуже важко, а дуже!!!! важко.

Табір почався з виставлення наметового містечка. Все це на фоні того, що є керівництво, авторитет якого не піддається сумніву. І це при тому, що багато таборовиків навіть не знайомі між собою. Просто і чітко віддається наказ, фіналом якого звучить "До виконання".

Проте колеги із порталу "Про все" розмістили матеріал, який не відповідає дійсності. Тут тобі і п"яні свободівці, які сплять оббльовані під кожним кущем,  і гори сміття та бруду на місці табору, і (о жах!!!) витоптана трава. Ну що, варто зазначити, що будь-хто п"яний, хто з"явився б в районі Холодного Яру з емблематикою "Свободи" зазнав би не просто морального приниження, а й, впевнений в цьому, ще довго жалкував би про свою шкідливу звичку алкоголізму. Тому про таборовиків і мову вести не можливо. Та й важко уявити, як після похвилинно розписаного графіку на виснаження, у когось ще залишилися б сили підійти до оковитої, знаючи при цьому, що наступний день буде не легший, а поблажок не буде. Те ж саме і стосовно сміття на пагорбах Холодного Яру. Ви тільки уявіть, автор власними ніжними ручками, які нічого окрім творчого пера не тримали, копав яму під сміття, до того ж не по факту появи його, а на випередження. І на рівні з рештою таборовиків визбирав все сміття на схилах, включаючи навіть кору з сухостою, який йшов на паливо. Єдиний гріх лишився за таборовиками. Витоптана трава. Проте, чомусь я так думаю, що земля Холодного Яру пробачить таку "наругу" від патріотів.

Причина такої необ"єктивності очевидна - журналіст, який отримав редакційне завдання полінився поїхати до табору, та побачити все на власні очі, а оскільки сам, напевно, перебував лише в не дуже гарних таборах, то на основі власних вражень про місця свого перебування, екстраполював свій суб"єктивізм і на табір "Сокола". Я ж сподіваюсь, що причина лише ця?

Ну і щоб уникнути звинувачень, прошу надати фото п"яних учасників табору, які поряд зі мною міряли ногами Холодноярські схили. Умова одна - це має бути цьогорічний табір "Соколу" та "Свободи", а на фото має бути видно обличчя. Винагорода - мої публічні вибачення за звинувачення у брехні. А поки брехунам та "брехунцям" журналістики має бути соромно.

Ну і до уваги читачів один день з життя табору.

Початок життя табору.

Наметове містечко.

Державний прапор чекає часу підняття на щоглу.

Намет стане кухнею, складом та місцем безмежної влади друга інтенданта.

Перша група таборовиків нарешті розмістилася.

Нарешті дочекалися всіх.

Нарада керівників табору.

А до вечері ще ой як далеко.

Вчергове прозвучала команда "Збірка". Цього разу перед урочистим відкриттям табору.

Вранішнє шикуванння.

90 років тому такий прапор тримали руки холодноярських козаків.

Останні новини