Брат губернатора викупив землю в Соснівці за ціною в 10 разів нижчою ринкової (Оновлено)

Брат нинішнього губернатора та ще чотири відомі фізичні особи викупили землю рекреаційного призначення в Соснівці за ціною у понад 10 разів нижчою ринкової.

Про саму схему виведення 2,5769 га землі рекреаційного призначення зайнятої насадженням реліктової сосни під фактично житлову забудову ми нещодавно писали. Суть схеми полягала в тому, що на зазначеній земельній ділянці розпочали будівництво нібито пансіонату сімейного типу за дольовою участю п’яти фізичних осіб. Темпи будівництва пайовиків не влаштували і через мирову угоду в суді пайовики отримали від забудовника ЗАТ «Житлобуд» незавершене будівництво та право постійного користування на земельну ділянку. Як ми вже писали, з самого початку там будувалися окремі будівлі, які згодом пайовиками учасниками були виокремлені в окремі ділянки на яких фактично виросла житлова забудова.

Єдиною земельною ділянкою де з самого початку не було забудови була ділянка Ткаченка Радислава Олеговича. У 2015 році вона вже була обнесена парканом та розпочалися підготовчі роботи до будівництва. У квітні 2015 року через виконавчий комітет міської ради він намагався і з другої спроби таки отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво пансіонату сімейного типу на виведеній під себе ділянці, але про надання згоди трохи згодом.

З самого початку будівництво на землях природньо-заповідного фонду було м’яко кажучи суперечливим з боку законодавства. Але за тривалий час з 2008 року у відповідних органів не виникало запитань до будівництва на ділянці у 2,5769 га.

Червоним позначено загальну ділянку у 2,5769 га

Щоб набути остаточного права власності на земельні ділянки 5 пайовиків у квітні 2010 року уклали договір купівлі-продажу з Черкаською міською радою на власні ділянки які дісталися на умовах пайової участі в будівництві пансіонату. За інформацією отриманою у відповідях на наші інформаційні запити до виконавчого комітету міської ради, департаменту економіки та розвитку ми дізналися, що землю п’ять пайовиків викупили за ціною значно меншою ринкової на той час. Нижче наводимо розрахунки, по всій земельній ділянці та її пайових частинах.

Вся ділянка розміром 2,5769 га – загальна вартість за яку продано 797тис. 550 грн.  Середня вартість одної сотки – 3095 грн., на час продажу 386 доларів  (курс долара на той час 8 грн. за долар).

Вартість землі в цьому районі з того часу і до сьогодні не була нижчою 5 тис. дол. за сотку. Землю продано в 13 разів дешевше ринкової ціни.

За інформацією у відповіді на наш запит від заступника міського голови Овчаренка С.А., кожен пайовик сплатив за викуп земельної ділянки рівну частину у розмірі 159 тис. 510 грн. незалежно від величини земельної ділянки.

Тепер інформація у розрізі кожного з учасників дольової участі та розмірів їх ділянок.

Ткаченко Радислав Олегович, на ній лише триває будівництво. Площа ділянки 0,4983 га. Вартість за яку продано – 159510 грн., середня вартість одної сотки – 3201 грн., на час продажу 400 доларів. В 12,5 рази дешевше ринкової вартості.

На фото будівництво Ткаченка Р.О.

Ділянка колишнього директора Черкаської ТЕЦ Яніщевського Сергія Вадимовича. Тут приватний будинок вже побудований. Площа ділянки 0,5142 га.

Вартість за яку продано – 159510 грн., середня вартість одної сотки – 3102 грн., на час продажу 388 доларів. В 12,8 рази дешевше ринкової вартості.

У власності бізнес-партнера губернатора Казаряна Андраніка Тельмановича, одного із засновників будівельної фірми ПП «Надія» недобудоване домоволодіння. Площа ділянки 0,5212 га.

Вартість за яку продано – 159510 грн., середня вартість одної сотки – 3060 грн., на час продажу 382 долари. В 13 разів дешевше ринкової вартості.

Ділянка Баласаняна Самвела Олексійовича, приватне домоволодіння збудоване. Він є засновником компанії «Нафта-трансоіл» (торгівля пальним) та компанії «Древо-стиль» (обробка деревини). Площа ділянки 0,5218 га.

Вартість за яку продано – 159510 грн., середня вартість одної сотки – 3057 грн., на час продажу 382 долари. В 13 разів дешевше ринкової вартості.

Ділянка нинішнього голови правління ПАТ «Азот» Віталія Склярова, житловий будинок побудовано. Площа ділянки 0,5215 га.

Вартість за яку продано – 159510 грн., середня вартість одної сотки – 3058 грн., на час продажу 382 дол. В 13 разів дешевше ринкової вартості.

Окремо варто взяти до уваги надання містобудівних умов та обмежень громадянину Ткаченко Р.О. Рішення про їх надання не опубліковано на сайті Черкаської міської ради ми отримали його у відповіді на наш запит. Їх надання обговорювалося на двох виконавчих комітетах. 10 квітня 2015 року на засіданні виконкому не вистачило одного голосу для позитивного рішення.

Наступне засідання виконкому на якому все ж протягли надання містобудівних умов та обмежень відбулося 17 квітня 2015 року. На відео можна подивитися як обговорювали це питання і як голосували члени виконкому, врешті-решт рішення ухвалили мінімальною кількістю необхідних голосів – 8-ма.

При цьому працівник юридичного департаменту надав заперечення на надання містобудівних умов і обмежень, оскільки дана земельна ділянка належить до природньо-заповідного фонду. З слайду земельної ділянки який демонструє головний архітектор Віталій Чернуха видно, що земельна ділянка на час прийняття рішення вже обнесена парканом та здійснено підготовчі роботи до будівництва.

Як пояснив представник забудовника – пансіонат розрахований на 2-3 сімї. Там буде сауна, кімнати для відпочинку, басейн, кімнати для прийому їжі. В свою чергу члини виконкому з гумором сприйняли інформацію, що там буде пансіонат та навіть запитували де можна взяти абонементи на його відвідування, прекрасно розуміючи які дві-три сімї будуть ним користуватися.

Останні новини