Користувацький вхід

Бондаренко отримав і ганьбу і війну

Протистояння міського голови Черкас та частини депутатського корпусу, прогнозовано вилилося в сніговий колапс у місті та оголошення надзвичайного стану.

Кількість опадів дійсно була значною та може кваліфікуватися як надзвичайне природнє явище. Однак саме тривале політичне протистояння мера, з одного боку, та секретаря Олександра Радуцького на чолі так званої антимерської більшості депутатів - «групи 22» з іншого, зумовило неспроможність на упередження реагувати на виклики природи. Сніговий колапс став лише яскравим елементом цього тривалого протистояння, який очевидно найміцніше відчули пересічні жителі міста, яких у переважній більшості не турбують політичні перипетії. Відверто саботований більшістю депутатів бюджетний процес, безперервні торги за представництво в новому складі виконавчого комітету і як наслідок неспроможність ефективно вирішувати наслідки природніх примх. 

Міський голова за даних умов, опинився у найбільш скрутному становищі, адже у сприйнятті пересічного мешканця – саме мер відповідає за все що коїться місті – чи то хороше, чи погане. На це схоже і розраховує так звана антимерська більшість, адже в бік мера буде летіти найбільше критики з боку жителів міста, відповідно – це негативним чином відображатиметься і на його підтримці.


Колапсу могло і не бути

Снігового колапсу можна було не допустити, аби здоровий глузд переміг політичну доцільність. Міською радою був проведений тендер, який включав в себе і зимове утримання доріг, було підписано договір з Департаментом ЖКК, але депутатська більшість та її представники у вже розпущеному виконкомі заблокували його фінансування (рішення розпущеного виконкому в останній день свого функціонування 16 січня, яким серед іншого було заблоковано фінансування договору на зимове утримання доріг).

- Олександр Радуцький та його більшість в виконавчому комітеті заборонили департаменту ЖКК фінансувати видатки на зимове утримання доріг - пункт 4.9 рішення виконкому «Про порядок фінансування видатків з міського бюджету у 2018 році до затвердження розпису міського бюджету на 2018 рік», - повідомив підприємець Андрій Бортник. 

За його словами, якби було проведено попереднє оброблення доріг протиожеледними реагентами на ранок мали б розчищені дороги.

- Техніки ЧЕЛУАШа і близько не вистачає для утримання міста. Це наглядно видно, коли при нульовій температурі ми отримали таку ситуацію на дорогах. Але нам треба визнати, що при гірших погодних умовах ситуація буде ще гірша. На жаль мешканці міста є заручниками "групи 22" що рвуться до влади з бажанням одноосібно розподіляти кошти міського бюджету. Зараз "групі 22" конче потрібна причина для імпічменту міському голові. І створення колапсу в місті відбувається саме для цього. А мешканцям залишається лише згадувати, що можливе і утримання доріг іншої якості, ніж те, що ми спостерігаємо на дорогах, - розповів про справжні причини колапсу Бортник. 

Нагадаємо, що тривалий час в міській раді триває політичне протистояння між мером та антимерською більшістю. Більшість окреслилася у цілісну групу ще в серпні минулого року, коли вперше відправила у відставку виконавчий комітет (тоді мер наклав вето, яке не було подолано – ред.). Основою так званої мінімальної більшості «групи 22» стали фракції Блоку Петра Порошенка, Партії вільних демократів, Укроп-Громадянська позиція, ВО Свобода та позафракційні. Саме така більшість планомірно блокувала бюджетний процес, домоглася розпуску виконавчого комітету заблокувавши його роботу шляхом відсутності кворуму через своїх представників. В результаті місто залишається без ухваленого бюджету. 

Тривалий час міський голова, вибираючи між війною і ганьбою у політичному протистоянні віддавав перевагу ганьбі (з надією домовитися), а в результаті отримав і війну і ганьбу.

 

Останні новини