Користувацький вхід

"Бий жидів" та "привіт" від Тулуба 5 років потому

На початку квітня виповнюється п'ята річниця подій в Черкасах які прогриміли на всю країну – мова про так звану «Бий жидівську» акцію та побиття адвоката «Дорожнього контролю».

Нагадаємо, що 6 квітня 2013 року в Черкасах на Театральній площі під час проведення мітингу тоді ще опозиційних до Партії регіонів політичних сил було здійснено організовану провокацію. Група молодиків (близько 15 осіб) організовано з'явилися на мітингу, під куртками вони були одягнуті у футболки з написами «Бий жидів» (спереду) та ВО Свобода (позаду). В обумовлений час вони зняли куртки і компактно розмістилися серед мітингарів. Практично відразу представники опозиційних сил почали зривати з них футболки. Адвокат та активіст «Дорожнього контролю» Віктор Смалій намагався обливати їх кефіром. Коли бризки кефіру потрапили на боксера зі Сміли Володимира Поповиченка (який стояв поряд з групою переодягнутих провокаторів і спостерігав за дійством, а за версією слідства прибув на площу щоб зривати мітинг) він пустив в хід кулаки і завдав декілька ударів адвокату який після них впав на бруківку. 

Відверта провокація яка носила характер розпалювання міжнаціональної ворожнечі та дискредитації опозиційних сил стала відомою на всю країну. А опозиціонери вимагали швидкого розслідування та покарання винних. Ми дослідили чим завершилися ці розслідування. Як може вже зараз здогадатися читач – то нічим, покарання винних так і не відбулося, але далі можна оцінити всю красу гри як правоохоронної системи так і вчорашніх опозиціонерів, які забули про ту історію за смаком влади. 

Побиття адвоката та «привіт» від Тулуба

За фактом побиття адвоката обвинувальний вирок стосовно боксера Володимира Поповиченка до суду надійшов лише у травні 2014 року, вже після зміни політичного режиму і більше ніж через рік після подій на Театральній площі. Попри те що в ході слідства було встановлено, що чоловік прибув на площу для організації зриву мітингу, йому було інкриміновано лише «хуліганство». Доволі очевидна справа (оскільки побиття зафіксовано на відео) три роки розглядалася в Соснівському районному суді та тричі розглядалася наново. Кожного разу суд у різних складах звільняв чоловіка від кримінальної відповідальності, оскільки його брав на поруки роботодавець, столична фірма ПП «Кластер плюс». Прокурора послідовно оскаржували такі рішення через Апеляційний суд, допоки у червні 2016 року справу просто закрили за терміном давності і залишили боксера «чистим» перед законом. 

Примітним є і те, що побитий адвокат Віктор Смалій не з'являвся в судові засідання та не наполягав на покаранні свого кривдника. Хоча відразу після побиття наробив гучних заяв. За озвученою ним після побиття інформацією, нібито перед тим як його почали бити, йому сказали "що це привіт від Тулуба". Якщо ж переглянути відео тих часів, то стане цілком зрозуміло, що часу щось сказати фізично не могло бути. А таку агресивну реакцію з боку бійця викликав факт облиття його кефіром. 

Сан Санич – месник одинак 

І якщо справа по побиттю адвоката хоча б дійшла до суду, хоча і безславно була злита, то досудове розслідування стосовно розпалювання міжнаціональної ворожнечі триває донині. А з аналізу судових ухвал по цій справі можна зробити висновки, що слідчі глибоко переконані в тому, що все організовувала одна людина – месник одинак, уродженець Сміли Олександр Проценко (він же Сан Санич). 

Олександр Проценко (в спортивному костюмі)

За версією слідства Олександр Проценко в день проведення акції зібрав групу молодиків (15 осіб) поблизу палатки Партії регіонів біля будинку торгівлі та переконав взяти участь в акції опозиційних сил. Для цього необхідно було одягнути футболки з провокативними написами та у визначений момент під час проведення мітингу опозиції перебувати в них на площі. При цьому він переконав, що за такі дії не передбачена жодна відповідальність, а винагорода за участь у мітингу складе 250 грн. на особу. За час розслідування так і не вдалося встановити де саме були виготовлені відповідні футболки, а самого головного підозрюваного шукають донині. В розшук його було оголошено ще в липні 2014 року. Підозрюваний переховується від слідства, разом з тим як свідчать судові ухвали імовірним його місцем перебування може бути Полтавська область де він зареєстрований як фізична особа підприємець. Лише у січні цього року було ухвалено рішення слідчого судді про застосовування примусового приводу та тримання під вартою. 

За лаштунками 

Як свідчать численні судові ухвали за лаштунками розслідування залишилися імовірні замовники провокації від тодішньої влади. Жоден представник владної еліти тих часів не фігурує в розслідуванні. Сам Олександр Проценко (Сан Санич) був таким собі «бригадиром» який підшукував хлопців для забезпечення силового супроводу акцій влади тих часів.
 

Останні новини