Бе-пе-пееее або похвала глупості

Сьогодні в Черкасах ряд провідних політичних сил міста, які нібито за ідеологією мали бути антагоністичними сіли за один стіл та разом переконували один одного що «чорне» то є «біле» і навпаки. 

Що з того вийшло, далі в матеріалі. Представників Блоку Петра Порошенка, ВО «Батьківщина», Народного Фронту, Радикальної партії Олега Ляшка, партії Наш Край, Опозиційний блок обєднало одне – особа чинного міського голови Сергія Одарича та його партія вільних демократів. 

Оскільки як виявилося в залі зібралися однодумці, то їм не вартувало багато зусиль переконати один одного в тому, що Одарича та його партію зняли з виборів законно, а ЦВК незаконно розпустила місцеву ТВК яка наважилася на такий мужній крок. Тобто із сприйняттям світу у розрізі «чорне-біле» в учасників чи то прес-конференції чи то кружка за інтересами не вийшло. 

А от журналісти прийшли на захід за сенсацією, в анонсі до прес-конференції та спільної заяви партій говорилося, що будуть надані неспростовні докази того, що Черкаси продано і що продала їх член ЦВК Тетяна Лукаш – покупці прогронозовані Одарич-Бродський. Але всі сподівання на сенсацію розвіяв представник БПП Ігор Калашник.

- По ЗМі пройшла така інформація, що куратора ЦВК по Черкащині Тетяну Лукаш купив Бродський з Одаричем і що на це є підтвердження, поки що це лише інформація, - пояснив Ігор Калашник анонс на сенсацію на йому ж підконтрольному ресурсі.

На фото Ігор Калашник, оголошує, що сенсації не буде. 

Хоча певна сенсація вже була, хоча й не така гучна – це те що за одним столом в єдиному пориві злилися демократичні сили та партії правонаступниці Партії регіонів. Цей факт лише черговий раз довів, що ідеологія у всіх одна – це доступ до влади та міського бюджету, але для цього у кожного свій шлях. 

В загальній гнітючій обставноці учасників «что делать все пропало» ситуацію із законним рішенням про зняття з виборів мера та його партії відверто непереконливо намагався пояснити член розпущеної ТВК Віктор Плахута.

- Вчора була ситуація коли представники Партії вільних демократів намагалися виселити комісію з приміщення. Проте в результаті їх прагнення втихомирили правоохоронці. Ми постійно надаємо звіти в ЦВК, але чомусь там немає наших постанов, якими ми підкріплюємо свої рішення і подаємо у звітах. Коли дзвонимо туди, то нам або не відповідають, або ж просто кладуть слухавку, або погрожують. Всі питання які перед нами ставила ЦВК ми розглянули в законному порядку, а ЦВК від нас просто вимагає прийняти рішення. Мені некоректно оцінювати позицію і поведінку ЦВК, але потрібно приймати рішення по конкретному документу, а не просто на чиємусь бажанні, що так повинно бути і так потрібно прийняти, - пожалівся на нелегку долю членів ТВК Віктор Плахута.

Далі слово брали представники різних політичних сил і навіть громадських організацій, переважно виступи були малозрозумілі та непереповнені суттю та змістом. Виокремимо найбільш змістовні.

Так кандидат у мери від партії-фантома Наш Край Олександр Олененко висловив передбачуване ставлення до виборчого процесу в Черкасах, на його думку все законно, а свято виборів цілком вийде і без Одарича.

- Всі вже втомилися від нечесних технологій які з року в рік використовуються в нашому місті. І певна політична сила, маючи проблеми із законом, злякалася і піднімає цей ось скандал, який може призвести до зриву виборів взагалі, а це витрати бюджетних коштів, зрив виборів – це додаткові витрати, це гроші платників податків. Вони не зобов’язані платити за помилки певних політичних сил. Прискіпливості від ТВК не було виключно до цієї партії, цей законодавчий процес проходили всі учасники виборчого процесу. Нам необхідно подумати і спільно вчинити певні дії, можливо добиватися в суді скасування постанови ЦВК про розпуск ТВК. Територіальна комісія діяла в межах закону і своїх повноважень тому Черкаси мають повне право обирати собі владу з партій які в законний спосіб беруть участь у виборчому процесі, - зазначив Олександр Олененко.

Представник Опозиційного блоку був цілком солідарний з варіантом коли чинний мер за бортом.

- Окрема політична сила спираючись на певне лоббі намагається зірвати виборчий процес. Людина просто рветься до влади і закон її не цікавить. Ми не виключаємо, що у разі наростаючої загрози беззаконня ми закличемо людей прийти і захистити право обирати, захистити закон. Якщо Лукаш звонить і погрожує членам ТВК роками тюрми, то це вже вибачте… Ми черкащани маємо поставити їх на місце, - заявив Олексій Арсенюк.

Цілковиту солідарність колишнім регіоналам висловили і радикальні радикали в особі Миколи Булатецького та кандидата в мери найрадикальнішого з радикалів Сергія Тищенка.

- Підстави для зняття Одарича та ПВД з виборів абсолютно законні. Те що зараз відбувається – це все шулерські штучки Одарича-Бродського. Це шулерство з розпуском ТВК треба припинять. Нам навпаки треба подякувати ТВК за те, що вони зробили. ЦВК і Тетяна Лукаш зокрема і той же Охендовський – це банда шулерів і кому як не мені це знати. Вони в мене вкрали перемогу у 2012 році, не допустили до участі у виборах у 2014. Це бидло і на цьому треба поставити крапку. Ми більшість партій маємо представництво в ТВК, ми маємо організовувати і проводити вибори і самі забезпечити виборчий процес. За відсутності шулерів Одарича проведемо чесні і демократичні вибори і через рік ми не впізнаємо Черкаси, - за принципом Нью-васюки задвинув Микола Булатецький.

Молодий же радикал, вплив Булатецького дається взнаки, взагалі якщо що не так, пообіцяв революцію.

- Ми не можемо допустити щоб вибори були зірвані або перенесені. Не треба щоб вся Україна в нас тикала пальцем. Дії ЦВК вказують на те, що окремі шулери, скотиняки хочуть щоб вибори в Черкасах не відбулися. Якщо нас не чують в Києві ми будемо робити революцію в Черкасах, - зазначив Сергій Тищенко.

Високої культури і поваги чоловік, депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Михайло Мушієк намалював страшний план Одарича по захопленню міста, честь і завдання кожного йому запобігти.

- Зараз Одарич пішов по технології зриву виборів. Розрахунок дуже простий, якщо вибори будуть зірвані і перенесені, люди не схочуть на них іти, явка буде значно меншою і він просто скупить виборців. Рішення ЦВК про розпуск ТВК – це шлях до фальсифікації виборів мером та його командою. Їх вже нада просто викинути з міста, сподіваюся що ми їх не допустимо до участі і буде чинним законне рішення ТВК, - висловив рожеве сподівання Михайло Мушієк та довів, що навіть такі сурові чоловіки здатні на рожеву мрію.

Сумбур та шатання учасників круглого столу трохи розвіяв кандидат на посаду міського голови Черкас від БПП, секретар міської ради Олександр Радуцький. Його виступ був змістовний у порівнянні з іншими учасниками, але відверто сказати врятувати ситуацію не зміг би і Арістотель не те що кандидат в мери…

- В першу чергу хочу подякувати всім представникам політичних сил які сьогодні зібралися та представнику місії ОБСЄ. Ми всі працювали в штабах, проводили зустрічі від дверей до дверей, від двору до двору. Ми не водили хороводів біля ТВК, не організовували бійок та викидів чорно піару. Наша робота – це підти безпосередньо до людей і переконати людей підтримати наші команди. Я добре знаю юристів ПВД, і коли завідомо подається 12 кандидатів з неправильною документацією, а решта з вірною – це вже насторожує. Імовірно, що це робилося свідомо. За їх сценарієм, вибори мають не відбутися. Розпуск ТВК – це пряме замовлення яке надійшло в ЦВК від Одарича-Бродського. Ми звертаємося до Президента Петра Порошенка особисто втрутитися в ситуацію, оскільки вона виходить з під контролю. Я прошу Петра Олексійовича допомогти Черкасам, - резюмував сумбур круглого столу Олександр Радуцький.

Що маємо в результаті?

По-перше публічно в єдиному пориві обєдналися демократичні партії та партії вихідці з Партії регіонів та показали, що головне не ідеологія, а добратися до фінішу тобто до ради у будь-який спосіб.

По-друге ми не отримали доказів сенсації. Але для адекватного читача зрозуміло, що ЦВК яка складається почасти з тих людей які крали перемогу у Булатецького, не допускали його до участі у виборах чи не в останню чергу пече питання законності чи незаконності зняття з виборів Одарича та його команди. Очевидно, що чинний мер виявився порозторопнішим та домовився з ким потрібно за законне право таки брати участь у виборах.

По-третє ми побачили зо три десятка дорослих дядьків, які переконували один одного та представників преси в тому, що «чорне – це біле». Насправді більш жалюгідного видовища давно не спостерігали. А жалюгідність його полягала навіть не в цьому переконанні, а в тому, що не було підтримки зверху з ЦВК (бо Одарич вже домовився – ред.). Очевидно, що учасників процесу «чорне-біле» найбільше турбувало не те що так треба говорити, а те що нема легалізації їх слів в особі ЦВК.

По-четверте маємо ситуацію коли в разі реєстрації Одарича кандидатом і реєстрації ПВД опонентам нічого не залишиться як зривати вибори. Вони готові до виборів без Одарича, до виборів з Одаричем вже не готові. Після такої піар кампанії коли з Одарича зробили головну жертву і опозиціонера, лише вищі сили чи Боже провидіння можуть завадити його перемозі.

Як легенький фіговий листок який був не взмозі прикрити той срам на зібранні сидів представник ОБСЄ, який не зовсім розумів що відбувається.

Штаби політтехнологів, піарщиків, як і завжди виявилися безсилими проти глупості. І дивуватися їй не треба, можна просто похвалити, як це робив класик, до чогось вона таки доведе…

Останні новини