Баталіст з Ладижинки (довідка)

23 лютого 1901 р. в с. Ладижинка, на Черкащині народився Леонід Перфецький. Командир кінної сотні 8-го пішого Чорноморського полку 3-ї Залізної дивізії Армії УНР. Перейшов з Армією УНР в еміграцію і вступив до Краківської Академії Мистецтв. Навчався живопису у Львові, в мистецькій школі Олекси Новаківського. 1925 року переїхав до Парижа, де навчався у майстерні художника Андре Лота. 1944 року вступив до дивізії СС «Галичина», як військовий кореспондент-маляр. 1945 року опинився в таборі полонених у Зальцбурзі.

1954 року прибув до Канади, оселився у Монреалі. Тут проживав він при Ораторії св. Йосифа аж до останніх років свойого життя, коли переїхав до Українського дому для старших. 1962 року в Едмонтоні Богданом Боцюрковим була організована виставка його творів з нагоди 30-річного ювілею Українського Національного Об'єднання. Помер Леонід Перфецький 25 жовтня 1977 року, похований на кладовищі Монт-Роял у Монреалі.

Леонід Перфецький створив ряд картин ,шедеврів українського мистецтва: «Піднесення українського прапору на чорноморськім фльоті. 29 квітня 1918» Акварель, «6-та січова стрілецька дивізія в Станіславові 1919» Акварель, «Бій з татарами» Олія. 1921 р., «Козаки під Трапезунтом» Олія. 1942 р.,«Бій під Крутами» Акварель, «Духова оркестра на конях вступає в Київ», «Зустріч Карла ХІІ з козаками» Акварель, «Артилерія Чорної дивізії вступає в Київ», «Останні набої» Олія.

Останні новини