Бізнес-команда мера навантажує місту плиточку сумнівної якості

Бізнес-команда міського голови Черкас Анатолія Бондаренка настійливо просуває закупівлю підрядниками тротуарної плитки сумнівної якості у чітко визначеного виробника – свого.

Мерська каденція батьківщинівця позначилася активними роботами по розбудові міста, значне місце серед проектів реконструкцій посідає і використання тротуарної плитки. Тисячі квадратних метрів тротуарної плитки які необхідні місту щороку – це неабиякі прибутки і пов’язані з мером політично-бізнесові структури зовсім не хочуть, щоб ці прибутки оминали їх кишені. А щоб грошові потоки від закупівлі плиточки текли в правильному руслі, необхідно було отримати свого виробника цієї стратегічно важливої продукції.

І якщо серед чесного товариства міської владної еліти раніше не допускали навіть думки нашкодити інтересам мера, то за нинішніх умов протистояння, колись близькі соратники Бондаренка говорять неприємні речі публічно.

Так нещодавно керівник ЖКК міста та близький соратник мера ще з лисянських часів Олександр Яценко в ефірі місцевого телеканалу відверто заявив, що неприязнь до нього у мера сформувалася через його небажання нав’язувати підрядникам плитку яка виробляється певним виробником.

- Побудований новий тротуар по вул. Гагаріна, дуже багато людей скаржиться, що побудований неякісно, різна висота плитки. Люди чіпляються, портять взуття. Ми там замовили експертизу на вилучення цієї плитки. Перша причина (негативного ставлення міського голови – ред.) – це те що я відмовився підрядникам нав’язувати плитку з особистого заводу міського голови. На ЖБІ побудували особистий заводік, зараз хочуть навантажити всіх підрядників в примусовому порядку, щоб вони брали плитку тільки там, - заявив Олександр Яценко (із інтерв’ю Олександра Яценка телепрограмі «Контакт»)

Більше того, на сьогоднішній день вже є результати експертизи тротуарної плитки про яку згадував Яценко. А мова йшла про капітальний ремонт тротуару по вул. Гагаріна від узвозу Івана Франка до узвозу Острозького (біля пляжу Пушкінський - ред.)

Тротуар із нової плитки, яку встелили на оновленій набережній по вулиці Гагаріна, між Долиною троянд та пляжем "Пушкінський", не відповідає технічним вимогам. Про це у коментарі vikka.ua повідомив начальник управління вуличної інфраструктури Департаменту ЖКК Черкаської міськради Сергій Отрешко.

За його словами, плитку випробовували за двома показниками – це міцність та розміри. На стиск плитка відповідає нормам ДСТУ, однак за розмірами – не відповідає. За вимогами плитка має бути товщиною 60 мм, а насправді її товщина від 55 до 65 мм.

Як повідомляв технічний нагляд за виконанням робіт, підрядник ФОП Кривокінь Л.Г. також не зміг надати сертифікатів якості на плитку вироблену ТОВ «С-Плитт». 

Пріоритетне підприємство

Пріоритетне для команди мера підприємство ТОВ «С-Плитт» створене у серпні минулого року та зареєстроване за адресою: м.Черкаси, вул. Смілянська 147 (це промислова зона відома як ЖБІ).

Його кінцевим бенефеціаром є широко відомий, але у вузьких колах непублічнй бізнесмен Карпенко Олександр Олександрович.

Мы с первого класса вместе

Прізвище Карпенка О.О. навряд чи щось може сказати пересічному містянину, куди більш відомий його давній партнер по бізнесу та однокласник, депутат Черкаської міської ради від ВО «Батьківщина» Роман Володимирович Діскант. Останній також очолює і міську організацію партії Юлі, а міський голова Бондаренко залишається очільником обласної організації партії.

Свого часу у інтервю місцевій пресі Роман Володимирович так охарактеризував закритість свого партнера по бізнесу

– Це мій партнер по бізнесу. Ми разом навчалися з першого класу… Він не хоче йти в політику, ставати публічним. Він займається виключно бізнесом.