Бій за врожай: поліція з "активістами" не дають зібрати врожай фермеру

На Лисянщині на землях в адмінмежах села Журжинці, в останні кілька днів, розгортається справжній бій за врожай.

Поліція з “активістами” не дають зібрати врожай соняшнику місцевому фермеру на самовільно зайнятій земельній ділянці у 24 га. 

Про це видання “Кропива” повідомив фермер Коваленко Руслан.

- Ділянка заростала бурянами, весною цього року жителька села Журжинці не встигла оформити право на користування нею, але засіяла. Факт самовільного зайняття було зафіксовано представником держгеокадастру та визначено збитки у розмірі 45 тис. грн., які відшкодовані державі. Після цього надано час до 17 вересня прибрати врожай, - розповів фермер та надав підтверджуючі документи. 

Фермер має укладений договір на прибирання врожаю, але з 29 серпня йому перешкоджають це зробити. 

- При спробі розпочати збір врожаю мені фізично перешкодили особи спортивної зовнішності, що, з їх слів, представляють громадську організацію “Сила. Захист. Честь.” Вказані особи, серед них і засновник організації Артур Романча із застосуванням психологічного та фізичного тиску захопили ділянку, при цьому викликаний наряд поліції бездіяв, - розповів про події на полі фермер.

У громадській організації “Сила. Захист. Честь” відмовилися в телефонному режимі докладно коментувати ситуацію яка склалася. Пояснили, що виступають у ролі “контролерів роботи поліції”, тому і виїхали на спірне поле. 

У пресслужбі ГУНП в Черкаській області, з приводу даного конфлікту повідомили, що за фактом ч. 2 ст. 197-1 ККУ (самозахоплення) розслідується кримінальне провадження щодо самовільного зайняття земель історико-культурного фонду в адмінмежах Журжинської сільської ради. Наразі триває досудове розслідування.

Щодо участі в конфлікті представників громадської організації, та їх ролі, інформації в поліції не надали.

Вчора на фермера було скоєно напад на полі. 
 

Останні новини