Арсеній Яценюк надумав міняти голову черкаської обласної організації ВО "Батьківщина"

Політичні амбіції Арсенія Яценюка витісняють на другий план інших лідерів «Батьківщини», пише видання "Фокус". Оскільки загальнонаціональних лідерів окрім Юлії Володимирівни ця політична сила й не мала. Тому зараз доводиться задовольнитись секонд-хендом у вигляді лідеру "Фронту Змін".

 Він отримавши певний вплив над партією, яка на останніх парламентських виборах набрала 25% голосів виборців, на президентських виборах-2015 може стати єдиним кандидатом від Об'єднаної опозиції і розраховуватиме на підтримку багатомільйонного електорату партії Юлії Володимирівни. Однак це все виглядає досить дивно, оскільки висунувши будь-кого з другого ешелону опозиційних лідерів він би був не гіршим ніж Арсеній Яценюк, а то показав би і кращий результат. 

Якщо вірити джерелам «Фокусу» в «Батьківщині», дамоклів меч завис над керівниками Кримської, Хмельницької, Миколаївської, Черкаської і Рівненської організацій. Нібито керівникам обласних підрозділів з подачі лідера фракції поставили умову: не зможете знайти джерела фінансування — замінимо новими людьми. На їх місця прийдуть партійці, лояльні до керівництва партії і особисто до Арсенія Яценюка.

Щодо Черкаської області таке твердження "Фокусу" виглядає дуже нереалістично. Оскільки Черкаську "Батьківщину" навряд чи врятує "грошовий мішок" не той у нас регіон. Те що дамоклів меч міг зависнути над Анатолієм Бондаренко не дивно, в світлі післявиборчих скандалів та підвищення впливу Миколи Булатецького. Однак дуже важко назвати останнього "грошовим мішком". А саме він може очолити обласну "Батьківщину" якщо піде Анатолій Бондаренко. Так звичайно, Арсеній Яценюк може нав'язати сюди свого ставленика, але й ставлення до нього черкащан буде відповідне. І не сприятиме перемозі Яценюка на виборах президента, особливо в світлі "тушок" які пройшли до парламенту за квотою Черкаської області від "Фронту Змін". Хоча можливо він і не планує на них перемагати.

Чим більше обласних підрозділів вдасться захопити, тим багаточисельнішою виявиться армія своїх делегатів, що голосують на з'їзді за висунення єдиного кандидата від опозиції на президентських виборах. Сам Арсеній Яценюк не виключає кадрових чищень в регіонах. «Якщо для об'єднання опозиції в єдину організацію буде потрібно зміни в обласному керівництві будь-якої з партій, які братимуть участь в процесі, таке рішення буде прийнято», - повідомив він «Фокусу».

З ним згідний і Олександр Турчинов, уточнюючи, що оновлення кадрів станеться не лише в рамках створення єдиної структури. Враховуватися будуть результати, показані організаціями на парламентських виборах. Керівні посади можуть втратити і ті, хто, за словах Турчинова, не зміг якісно працювати в «мирний час» в умовах постійного тиску влади.

Керівники обласних організацій, опитані «Фокусом», не підтвердили історію з ультиматумом. Проте визнали, що мають багато питань до одного з партійних керівників. «І точно не до Турчинова», — уточнює один з них, відмовляючись вдаватися у деталі.

І дійсно дуже багато запитань саме до Арсенія Яценюка та його команди і на Черкащині також.