Арештованому довгобуду з кидком інвесторів дали дозвіл будуватися

В Черкасах надали містобудівні умови на будівництво нового житлово-громадського комплексу по вул. Героїв Дніпра 53/1, що на Митниці на місці арештованого довгобуду. 

На початку грудня 2017 року наказом Департаменту архітектури та містобудування за підписами заступника директора департаменту Панченко В.В. та головного архітектора Чернухи В.В. надано містобудівні умови ПП "Ліпона"

Житлово-громадський комплекс зявиться на земельній ділянці 0,786 га. Допустима забудова земельної ділянки – 19%, кількість квартир – 144, кількість машиномість 72, кількість парковочних місць – 120. Передбачено будівництво двох секцій по 10 поверхів, максимально допустима висотність забудови – 40 метрів.
В технічній документації зазначається, що – ділянка вільна від забудови. Нині ділянка обгороджена парканом, за яким розпочалися підготовчі будівельні роботи. Попри те, що в документації значиться, що ділянка вільна від забудови, на її частині знаходиться довгобуд – недобудовані підземні гаражі. 

Будівництво гаражів здійснювало ПП «Вербена-ТП» власницею якого була Ксенофонтова Тетяна Петрівна. У вересні 2007 року вона продала незавершене будівництво ТОВ «Корпорація Райагробуд» за 1,05 млн. грн. Незважаючи на це від імені ПП «Вербена-ТП» у 2008 році уклала інвестиційну угоду з TOB «Гонсалвеш Вашконселош Інтернаціонал Україна», за якою інвестор перерахував ПП «Вербена-ТП» 0,57 млн. грн. Також було укладено 43 інвестиційні угоди з приватними особами на купівлю гаражів (мінімальна вартість кожної 75 тис. грн., орієнтовно 3,22 млн. грн.). У липні 2009 року ТОВ «Корпорація Райагробуд» продала незавершене будівництво ПП «Ліпона» за 2,92 млн. грн. 

Після того, як інвестори зрозуміли, що їх ошукали почалося розслідування низки кримінальних справ, а судами було накладено арешт на незавершене будівництво яке знаходиться на земельній ділянці, обтяження діє донині, що відображено в реєстрі прав на нерухоме майно. 

Засновниця ПП «Вербена-ТП» у квітні 2013 року була засуджена до 5 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна. У вересні 2013 року Апеляційний суд залишив без задоволення апеляцію підсудної. В грудні 2013 року касаційний суд скасував рішення апеляції і направив на новий апеляційний розгляд. В свою чергу апеляційний суд знову направив справу до першої інстанції на повторний розгляд. Придніпровський суд спрямував справу на додаткове досудове розслідування. За апеляцією прокурора справу було повернуто до судового розгляду по статтях несплати податків та службового підроблення, а по статті шахрайства залишилося додаткове розслідування

Вже в лютому 2015 року Придніпровський суд по статтях несплати податків та службового підроблення ухвалив рішення закрити справу проти Ксенофонтової Тетяни Петрівни за строком давності, представник прокуратури не заперечував. Подальша доля додаткового розслідування в частині шахрайства в особливо великих розмірах до суду поки що не подавалася (судячи з реєстру судових рішень). 

Згідно даних реєстру юридичних осіб господарську діяльність ПП «Вербена-ТП» припинено. А в 2015 році Ксенофонтова Тетяна Петрівна стала лауреатом всеукраїнського конкурсу «Жінка третього тисячоліття» та займається громадською діяльністю. 

Засновником та бенефеціаром ТОВ «Корпорація Райагробуд» (перебуває в стані припинення) та ПП «Ліпона» є Норченко Альберт Станіславович.

 

 

Останні новини