Антирейтинг кандидатів у народні депутати по 194-му округу - соціологія (Ексклюзив)
Соціологічно-маркетинговою службою Громадської організації «Кропива» 23-24,11.2013 р. на території округу № 194 (Придніпровський район, м.Черкаси) було проведено соціологічне дослідження, методом прямого інтерв’ю, вибірка склала 224 особи, що складає 0,14 % виборців округу, опитані були виборці що проживають на території Придніпровського району. Виборці були опитані за 5-ма віковими групами (18-29; 30-44; 45-54; 55-69; 70 +). У відповідних вікових групах були опитані чоловіки, жінки.
Заявлена явка виборців склала 51,3 %
Примітка: оприлюднені результати показують антирейтинг кандидатів серед всіх опитаних респондентів (і серед тих хто йде на вибори і серед тих хто не йде). Тобто дані результати відображають загальну картину недовіри до кандидатів серед всіх виборців 194-го округу. В антирейтинг внесені кандидати які зареєстровані на 194-му окрузі та отримали хоча б один негативний відгук від респондента.
За кого б із зареєстрованих кандидатів Ви б не проголосували за жодних обставин якби вибори до Верховної Ради по 194-му округу відбувалися найближчої неділі?
Результати для оприлюднення у порядку від найбільшого антирейтингу до найменшого.
1. Поплавський М.М. (Самовисунення, ректор КНУКІМ) – 12 %
2. Арсенюк О.М. (Самовисунення, член Партії Регіонів, депутат Черкаської міської ради) – 10,7 %
3. Булатецький М.І. (Висунутий ВО «Батьківщина») – 6,2 %
4. Свинарчук О.В. (Самовисунення, Президент корпорації «Богдан») – 1,8 %
5. Драгунов В.Ю. (Висунутий Комуністичною партією України) – 1,8 %
6. Свинаренко А.А. (Самовисунення) – 1,8 %
7. Радуцький О.Р. (Самовисунення, директор КП «Дирекція парків») – 1,3 %
8. Купрієнко О.В. (Висунутий Радикальною партією Олега Ляшка) – 1,3 %
9. Мамалига В.В. (Самовисунення, депутат Черкаської міської ради) – 0,4 %
10. Колісник М.В. (Самовисунення, депутат Черкаської обласної ради) – 0,4 %
11. Важко відповісти – 62,3 %
Висновки.
Значна частина респондентів не змогла обрати найбільш негативного для себе кандидата, за якого не проголосували б за жодних обставин – це 62,3 % респондентів. Головним аргументом такого варіанту відповіді було або незнання більшості кандидатів, або як з відомими кандидатами судження про те, що вони особисто респонденту нічого поганого не зробили.
Антирейтинг очолив Михайло Поплавський у переважній більшості таку негативну перемогу він отримав за рахунок виборців Миколи Булатецького, саме співаючого ректора вони вважають головним кандидатом від влади, тому і обирали його як найбільш антирейтинговішого.
Друге місце в антирейтингу посів Олексій Арсенюк – це забезпечили частина виборців Булатецького та противників партії регіонів.
Сам Булатецький, отримав третє місце в антирейтингу, таке місце йому забезпечили виборці члена партії регіонів Олексія Арсенюка та Михайла Поплавського.
Цікавим виглядає момент потрапляння у антирейтинг Андрія Свинаренка, який не набравши жодних балів у позитивній частині опитування, вже умудрився отримати 1,8 % антирейтингу – це йому забезпечили виборці Олега Свинарчука, які очевидно вбачають в особі Свинаренка технологічного кандидата завдання якого відтягнути голоси у свого кандидата.
Також антирейтинг засвідчує, що непогані шанси для зростання позитивного рейтингу має Олег Свинарчук та Олександр Радуцький. Однак останній потрапив в таку ситуацію, що не може розраховувати на електоральний пиріг який залишився після Жуковської так як останнім часом потужно її критикував.
Опозиціонер Микола Булатецький також в принципі вичерпав можливості для зростання власного рейтингу і головним його завданням має стати збереження існуючих позицій.
Для Михайла Поплавського єдиним джерелом зростання рейтингу також може стати електоральний пиріг Жуковської, але для цього необхідно ефективно використати «піраміду» яка знаходиться у напівзруйнованому стані.
Результати опитування щодо позитивного рейтингу кандидатів можна подивитися тут.
Підготовлено: Аналітична служба ГО «Кропива»