Анатолій Нужний: Діти мають оздоровлюватися безпечно

Дитячі заклади відпочинку готуються прийняти маленьких відпочивальників під час літніх канікул. Але інциденти, що трапилися у у дитячих таборах протягом останніх років, наштовхують на думку про те, що такий відпочинок може бути небезпечним.

Влада не контролює процеси організації відпочинку, стану закладів, рівня безпеки в них. Тож «Наш край» вимагає від влади посилити контроль безпеки дитячих закладів відпочинку.

Сьогодні більша частина радянської інфраструктури для відпочинку та оздоровлення дітей або приватизована, або розграбована, або перепрофільована. За роки незалежності влада так і не спромоглася збудувати сучасну мережу безпечних закладів для дитячого оздоровлення та відпочинку, повідомляє прес-служба політичної сили.

Водночас, попри наявність відповідальних органів та структур та важелів впливу, влада реально не контролює якість дитячого відпочинку та оздоровлення, каже голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.

«Більшість дитячих закладів взимку були у законсервованому стані. Із наближенням літа пансіонати та табори готують до прийому відпочивальників. Власники приводять приміщення в належний стан, роблять косметичний ремонт: щось підфарбовують, щось реконструюють, загалом облаштовують інфраструктуру. Хто і як це робить – нікому невідомо. Стан пожежної та медичної безпеки у цих приміщеннях також невідомий. Головне – зробити пошвидше і подешевше. А за наслідки ніхто не думає», – обурюється він. 

Напередодні літніх канікул Верховна Рада має заслухати урядовців щодо готовності дитячих закладів відпочинку працювати безпечно та якісно. Нагадаємо, що лише минулого року сталося кілька випадків, коли під час оздоровлення постраждали діти. Зокрема, у вересні в Одесі загорівся один із корпусів дитячого табору «Вікторія». На той момент у таборі перебували понад 40 дітей, троє із них – загинули. За висновками слідства, причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки, зокрема дотримання норм ізоляції дротів електромережі.

«Результати розслідування в одеському таборі «Вікторія» продемонстрували, що ніхто із чиновників будь-якого рангу не був притягнутий до відповідальності, знов «система» знайшла цапа-відбувайла. Під кожним документом щодо безпеки дитячих закладів мають підписуватися чиновники найвищих посад, а не вихователі. І Міністр має нести не тільки політичну, а й кримінальну відповідальність за збереження здоров’я українських дітей», – зауважує Анатолій Нужний.

Партія «Наш край» закликає владу посилити контроль та прийом готовності дитячих закладів відпочинку усіх форм власності щодо:

 пожежної безпеки;
 наявності відеоспостереження навколо дитячих закладів;
 готовності інфраструктури та комунікацій, захист електромереж;
 якості харчування;
 рівня підготовки персоналу;
 наявності медичних працівників;
 наявності необхідних сироваток та антивірусних препаратів в дитячих лікарнях;
 перевірки водоймищ та засобів порятунку, наявність рятувальників;
 розташування магазинів та місць продажу тютюнових та алкогольних виробив, місць вживання алкогольних напоїв;
 підвищення рівня фізичної активності відпочиваючих дітей;
 посилення заходів дитячої безпеки, наявність «гарячих ліній» в регіональних відділеннях МВС, ОДА та розповсюдження цієї інформації серед дітей.
 

Останні новини