Користувацький вхід

Анатолій Бондаренко: "Змінилися лише прізвища у владі, а система не змінилася" (Ексклюзивне інтерв'ю)

Пропонуємо читачам нашого ресурсу ексклюзивне інтерв'ю з головою обласної організації партії ВО "Батьківщина", керівником виборчого штабу цієї політичної сили на Черкащині Анатолієм Васильовичем Бондаренком.

1. Пройшла пора відпусток, з чим Ви та Ваша політична сила зустрічають новий політичний сезон?

Партія зустрічає тим, що кожен день ми спілкуємося з тими людьми які на фронті і кожен день ми вирішуємо чим їм допомогти. Оце цією роботою займається партія. Тому що зараз вже фактично стартував виборчий процес, але де-факто партія виборами не займається, а займається допомогою військовим. Щодня збираються волонтери, йде збір та сортування продуктів, дивимося що кому потрібно, працює єдиний центр допомоги армії.

2. На старті виборчої кампанії в партії відбулося потрясіння, велика кількість відомих людей вийшли чи були виключені. З іншого боку назріло питання очищення партії. Як Ви як голова обласної організації оцінюєте дану ситуацію?

Наша стратегічна мета в наступному парламенті – це створення нової конституційної більшості яка повністю перезавантажить країну, проведе люстрацію та декомунізацію, дасть жорстку відсіч корупції, зробить європейський вибір країни незмінним. Тому ми вже зараз закликаємо за результатами виборів створити демократичну коаліцію. Замість запроданців у Верховній Раді має бути коаліція 300 спартанців, які готові покласти всі свої сили заради зміни країни.

Але коли в країні відбуваються такі речі як повернення ПДВ невідомо кому, яке перевищує кошти витрачені на армію та багато інших корупційних схем то ми не будемо мовчати і будемо показувати суспільству ці речі.

Коли невідємною частиною влади стане громадянське суспільство, тоді можливо щось зміниться і ми відкриваємо свої двері для громадського активу.

3. Ви не шкодуєте за втраченими авторитетними партійцями?

Як сказати, - це їхній вибір. Я вважаю, що на даному етапі уряд проводить непопулярні кроки, скорочення соціальних виплат та інше. І я вважаю коли в країні йде війна то прем’єр та міністри мають не на вибори йти, а працювати на країну. Морального права йти на вибори вони не мають. На сьогоднішній день кожна людина стає перед вибором, але мені здається, що міністри в умовах війни повинні займатися не виборчими перегонами, а насамперед своїми посадовими обов’язками – це буде найкраще. Від них залежить життя багатьох українців як на фронті так і в тилу. Особливо має турбувати доля мирних українців які опинилися в зоні АТО. Я розумію, що є люди налаштовані більше за сепаратистів – це відверто треба говорити, але є багато людей які налаштовані за єдину Україну і вони потребують опіки і допомоги.

4. Виходить так що «Батьківщина» також збирається йти у владу в тому числі і в більшість парламенту. У партії два напрямки – або стати опозиційною силою і перебудуватися та посилити партію, або просто останнє вижати, продати місця і тоді край. Який на Вашу думку обере шлях партія?

Ми зробили все можливе щоб зберегти єдність команди. Ми пройшли революцію гідності, перемогли режим Януковича у виснажливій боротьбі. Ми підтвердили також, що готові йти на дострокові вибори і підтвердили рішення, що будемо підтримувати Яценюка на посаду прем’єра за результатами виборів. Але ті речі які відбуваються сьогодні в уряді ми не будемо покривати. Тому що коли наш земляк Юрій Косюк (заступник голови адміністрації Президента, мільярдер – ред.) через наближені структури отримав близько мільярда ПДВ, Коломойський, Ахметов отримав – це в умовах коли йде війна в країні. То про ці речі ніхто мовчати не буде.

І давайте відверто будемо говорити, що змінилися тільки прізвища міністрів, а система не змінилася. І сьогодні потрібно говорити чесно про ці речі.

5. Зараз ми бачимо все те в реалізації, що прогнозувала під час візиту в Чигирин цього року Юлія Тимошенко під час президентської кампанії. Це і тиск Путіна, децентралізація, федералізація, згортання євроатлантичного курсу та інше. Всі обіцянки кандидата Порошенка виявилися булькою та показали неспроможність його команди протистояти як терористам, а зараз вже й регулярним російським військам. Зараз партія знову займає незрозумілу, нечітку позицію, чи це логічно?

Якби сьогодні не була війна, ми б зайняли іншу позицію. І ми займемо позицію людей тільки закінчимо війну. А сьогодні в умовах війни коли політтехнологи Петра Олексійовича будуть розповідати що ми руйнуємо країну – ми готові пліч-о-пліч стояти з ними тільки на фронті, в тилу допомагати чим зможемо. Але ми не будемо мовчати про недолугі призначення, корупцію, кумівство. Тому що це так як у нас на рівні міста Сергій Одарич тягне регіонала Віктора Беззубенка, так само і Петро Олексійович заводи якого в Росії нормально працюють тягне незрозуміло кого у владні крісла.

6. Я так розумію «Батьківщина» готова працювати в конструктивній опозиції?

Так ми готові працювати в конструктивній опозиції. Нікому не подобається що сьогодні долар 14 грн. хтось за це повинен відповідати. Де ця голова НБУ яку невідомо звідки Порошенко витягнув, де уряд який недостатньо працює в цьому напрямку? Ви у владі – Ви маєте нести відповідальність. Більше того, є і наші представники у владі на місцях і я кажу їм, - дорогі друзі нажаль окрім прізвищ Ваших у владі – нічого не змінилося. Крім кількох прізвищ, Ви зайняли кабінети, Ви щасливі, але нічого не змінилося.

Не потрібно далеко йти, потрібно поїхати в село і послухати, що кажуть люди, - це я відповів і на засіданні політради високоповажним міністрам – вони всі на мене образилися за прямоту. Міністри дуже образилися на Бондаренка коли я розповів їм, що про них думають люди на Черкащині, після того як Арсеній Петрович Яценюк ходив з Петром Євичем (Петро Євич депутат обласної ради від Партії Регіонів, директор агрокорпорації Агро-Рось нещодавно супроводжував Яценюка під час візиту на Черкащину – ред.) в Корсуні. З тим Петром Євичем який Сергія Тулуба водив нещодавно.

7. Зараз в умовах коли гламурна еліта партії відійшла, логічним було б щоб вище керівництво партії мало звернути увагу на обласні організації, мав би очевидно зрости і їх вплив. Чи відобразиться це на представництві у списках, представництво на округах партійців?

В нас базовий регіон і одна з найкращих обласних організацій по країні. В принципі на політраді партії – це питання піднімалося, я вважаю це закономірність, що керівники мають бути на прохідних місцях, але це не головне сьогодні. Сьогодні головне – це війна та допомога військовим.

Ви знаєте коли тут ділилися округа, після призначення мене керівником обласного штабу, я відмовився йти на округ. Тому що я не можу одночасно ефективно виконувати функції і кандидата і керівника обласного штабу. Я виніс уроки з останньої виборчої кампанії коли був і керівником штабу Юлії Тимошенко і кандидатом на міського голову.

Ми готові зараз узгоджувати позиції з нашими партнерами - «Свободою», можливо з «УДАРом» по певних округах.

8. Як Ви вважаєте скільки на Черкащині «Батьківщині» під силу виграти округів?

Думаю три округи – це завдання мінімум, але звичайно ми ставимо завдання виграти якомога більше. Головним для Черкащини має стати, що люди які голосували 16 січня за диктаторські закони сьогодні знову будуть розповідати, що той десь ковдри носив на майдані той ще щось робив. Вони знову будуть розповідати ці байки вони вже це роблять. Ми висуваємо наступних кандидатів по округах:

194 округ – Микола Добровольський, 195 – Олександр Турченяк, 196 – Олександр Сінгаєвський, 197 – Леонід Даценко, 198 – Євген Мілованов (президент органічного землеробства України корпорації ПАНЕКО), 199 – не визначилися, 200 – Людмила Кирилюк.

9. Проходила така інформація що на 199 окрузі можуть від Вас підти Валентин Ничипоренко або ж Сергій Терещук.

Ні Ничипоренко ні Терещук не стукають до нас, ці люди не можуть йти від нас. Ми обговорюємо кандидатуру, підшукуємо. Свобода там виставляє голову Жашківської РДА. Якщо ми не знайдемо достойного ми підтримаємо кандидата від демократичних сил.

10. Щодо інформації про активність Геннадія Бобова, що скажете?

Так є інформація, що він проводить зустрічі з сільськими головами, проводить робиту, ми перевіряємо дану інформацію. Я вважаю Бобова який був у партії регіонів, який голосував за диктаторські закони, - моральне право він має йти на вибори? Чи має моральне право хтось з тих мажоритарників іти які були в тій більшості. У них лікті по руки в крові так само як снайперів які стріляли в людей. Тільки ці стріляли своїм голосуванням, а ті кулями.

11. Як Ви охарактеризуєте нестабільну ситуацію у міській раді?

Ми ж пропонували на виборах себе виборцям. Я думаю ми б уже давно сформували коаліцію та врахували всі потреби всіх політичних сил, щоб місто розвивалося. Сергій Олегович яким там чином, але виграв вибори і ми бачимо сьогодні його діяльність у міській раді – це патова ситуація – ні тролейбусів нема, підвищення ціни на проїзд. Я не бачу сьогодні з командою Одарича-Бродського діалогу який би приніс користь місту. Ця команда працює над тим, щоб вимести з міста останнє.

12. Які у Вас відносини з губернатором?

В нас рівні робочі стосунки, він незалежна людина, я незалежна людина. Наша громадська робота десь перетинається.

13. Знову повертаємося до питання чесних виборів. Ті шість кримінальних проваджень які були відкриті коли з бюлетенями ловили на місцевих виборах людей, все затихло. Але зрозуміло, що це була лише верхівка айсберга. Що з цим робити, знову йдуть вибори і ця система знову буде задіяна?

Нажаль мусимо констатувати, що ми не бачимо жодного прикладу покарання фальсифікаторів виборів. В тому числі по тих шести провадженнях. Я попереджую правоохоронців, якщо вони будуть далі себе так вести, то терпець урветься і їх викинуть. Тільки не так як попередніх, тим дали втекти, а цим навіть втікти не дадуть. Люди вже не будуть терпіти і ветерани АТО в тому числі. Я не бачу змін і жоден з фальсифікаторів не покараний. Я на обласній раді передам правоохоронцям протокол як Черняка робили депутатом (мається на увазі протокол результатів виборів 2010 року коли згідно підсумкового протоколу Валерій Черняк програв конкуренту більше тисячі голосів і став депутатом обласної ради – ред.)

14. На довиборах в обласну раду перемогли свободівці як Ви розціните їх успіх?

Я позитивно оцінює довіру виборців до переможців. Я можу лише привітати наших партнерів з перемогою, значить вони спрацювали найкраще і донесли свої погляди виборцям. Мені приємно, що виграли представники демократичних сил, а не якийсь замаскований регіонал.

15 Ми спостерігаємо роздроблення громадського сектору та маргіналізацію післяреволюційних організацій. Уже влада заграє з частиною організацій, так званий з’їзд патріотів Черкащини на якому оди губернатору виспівували. За Тулуба так громадськість його не хвалила, передусім це робили підлеглі. Знову ж таки було помітно яскравий почерк Сергія Пасічника якого призначили керувати інформаційною політикою.

Призначення Сергія Пасічника керівником інформаційної політики ОДА, той який з під тишка писав замовні статті та аналітику Партії Регіонів то це просто жахлива річ – це можна сказати реінкарнація Партії Регіонів.

Сам факт симулятивно використати громадськість з боку влади, я вважаю негідним. Оцінку діяльності влади люди мають давати на виборах, а не зараз розповідати хто хороший чи поганий.

16. Які у Вас стосунки з командою Греся, Томенка і як була відновлена партійна структура на Лівобережжі після їх відходу до команди Порошенка?

Немає в мене з ними жодних стосунків. Партійна структура збережена повністю, вони не мали на неї впливу.

17. На виборах мера Ви показали доволі високий результат і зараз Ви не йтимете на 194 округ, за таких умов найкращі шанси здобути перемогу за умов чесних виборів у Миколи Булатецького. Ви зараз з ним не контактуєте, можливо обговорюєте повернення в партію?

Ні не контактуємо, я вважаю що це нище моїх моральних якостей, він постійно десь хоче мене зачепити. Мене не цікавить його доля, я викреслив цю людину з свого життя. Я думаю ні в кого не виникне сумнівів в тому, що якби я пішов на округ то без проблем його переміг би. Це показали вибори мера коли я набрав більше ніж в два рази голосів ніж він. Я думаю для нього настав час нянчити онуків. Заяви робити і йти на вибори щоб може від когось заробити то це інша справа.

Я не йтиму це точно. Бо іти у Верховну Раду це одна річ, на міського голову – інша. Я господарник і буду готуватися до наступних міських виборів. В списку я не знаю яким я буду, але я і не ставлю собі за мету бути депутатом Верховної Ради. Тим більше я давав обіцянки виборцям і здобув значну підтримку містян на виборах мера тому буду готуватися до найближчих, а час минає швидко. Якби мене обрали то тролейбуси нові вже їздили це точно і проїзд би не підняли.

Останні новини